Rekrutacja do V edycji Legii Akademickiej rozpoczęta!

Program MON „Legia Akademicka”, realizowany m. in. w Akademia Sztuki Wojennej, to jedyne tego typu wojskowe szkolenie teoretyczno-praktyczne dla studentów cywilnych w Polsce. Dzięki dbałości o najwyższy poziom szkolenia, corocznie w „Legii Akademickiej” w ASzWoj bierze udział nawet 250 ochotników. Właśnie rozpoczął się nabór do kolejnej, piątej już edycji tego programu!
Wnioski o dołączenie do Legii Akademickiej w roku akademickim 2021/2022 będą przyjmowanie tylko do 17 listopada 2021 roku. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj!

W rekrutacji mogą wziąć udział również studenci innych uczelni, jeżeli wybiorą jako miejsce szkolenia Akademię Sztuki Wojennej.

Studenci "Legii Akademickiej" część teoretyczną programu odbywają w Centrum Doskonalenia Kursowego Oficerów ASzWoj. – „Oprócz wykładów przeprowadzamy ćwiczenia z taktyki, budowy broni, OPBMR, zasad strzelania oraz zajęć w terenie z terenoznawstwa, topografii, maskowania, pierwszej pomocy i wielu innych” – przyznaje ppłk Jacek Jarzyna, dowódca LA ASzWoj.

Część praktyczna "Legii Akademickiej" to krótkotrwałe ćwiczenia wojskowe w wybranej przez studenta jednostce wojskowej (3 lub 6 tygodni) bez żadnych zobowiązań na stałą służbę. Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej podczas przerwy wakacyjnej i sam zdecyduj, co dalej!

Dołącz do "Legii Akademickiej" Akademii Sztuki Wojennej i przekonaj się sam, co możesz zyskać!