Organizacja roku akademickiego w stanie epidemii

Szanowni Studenci, Drodzy Kandydaci!
Już za kilka tygodni, w październiku, rozpocznie się kolejny rok akademicki. Akademia Sztuki Wojennej zamierza prowadzić kształcenie w trybie stacjonarnym z wykorzystaniem elementów nauczania zdalnego na wszystkich kierunkach i profilach studiów.

Funkcjonując w ostatnich miesiącach w warunkach epidemii Akademia, podobnie jak inne uczelnie, wypracowała szereg nowych rozwiązań w zakresie kształcenia na odległość. W nadchodzącym roku akademickim będą one wspomagały nauczanie stacjonarne studentów ASzWoj - nie zastąpią one jednak całkowicie bezpośredniego kontaktu nauczyciel-student.

Rozkład zajęć dla poszczególnych grup pojawi się na indywidualnych kontach studentów w Wirtualnej Uczelni, nie później, niż 10 dni przed rozpoczęciem zajęć.

Biorąc jednak pod uwagę bezpieczeństwo całej społeczności akademickiej oraz możliwe warianty rozwoju sytuacji epidemicznej, Akademia Sztuki Wojennej prowadzi wielotorowy proces planowania rozważając również kształcenie w formie hybrydowej oraz w skrajnym przypadku - ewentualny powrót do studiowania online.

Szansą na powrót do normalności oraz integrację społeczności akademickiej są szczepienia przeciwko COVID-19. Dlatego już dziś, jako wyraz odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo swoje i innych studentów, zachęcamy do udziału w szczepieniach. Dodatkowo informujemy, że od początku października, na terenie uczelnianego kampusu, pojawią się mobilne punkty szczepień i każdy chętny student będzie mógł się zaszczepić. Razem zadbajmy o to, aby jeden z najpiękniejszych kampusów akademickich znów tętnił życiem!

Mamy nadzieję, że zbliżający się rok akademicki będzie dla nas wszystkich bezpieczny i wolny od ograniczeń związanych z pandemią. Pozwoli to z satysfakcją zdobywać wiedzę i nowe umiejętności, przydatne na współczesnym rynku pracy oraz nawiązywać przyjaźnie - często na całe życie.