Na zdjęciu widać uczestników mistrzostw ASzWoj w tenisie stołowym

Mistrzostwa ASzWoj w tenisie stołowym

Tenis stołowy to gra, w której ważne są refleks, taktyka i przewidywanie ruchów przeciwnika.
11 maja 2022 roku w Akademii Sztuki Wojennej odbyły się mistrzostwa w tenisie stołowym. W dwóch konkurencjach: studenci OPEN oraz pracownicy (kadra, pracownicy wojska) wzięło udział 20 zawodników.

Najlepszym studentem okazał się p. Marcin Cichowaltz, a wśród pracowników bezkonkurencyjny był p. Daniel Wnękowski. Podsumowania Mistrzostw ASzWoj w tenisie stołowym dokonał płk prof. dr hab. Leszek Elak prorektor ds. dydaktycznych, który nagrodził zwycięzców okolicznościowymi pucharami.

W ping-ponga, jak potocznie nazywa się ten sport, można grać w każdym wieku. Gra nie wymaga specjalnego przygotowania i poradzą sobie w niej zarówno osoby, które nie mają kondycji, jak i te trenujące na co dzień. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa oraz aktywnie spędzony czas. Zachęca to studentów i pracowników ASzWoj do treningów i startu w zawodach akademickich. Z roku na rok zwiększa się liczba chętnych do udziału w sportowej rywalizacji i sprawdzenia swoich umiejętności. Organizatorzy dziękują uczestnikom za wspaniałą sportową rywalizację oraz pełne zaangażowanie. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów!