None

Prorektor ds. dydaktycznych ASzWoj laureatem nagrody Buzdygany 2020!

Buzdygany są uznaną w środowisku wojskowym nagrodą przyznawaną raz do roku przez czasopismo Polska Zbrojna. Otrzymać ją mogą jedynie wyróżniające się osobowości z istotnymi zasługami dla Wojska Polskiego. Nie bez powodu są zwane od lat „wojskowymi oskarami”.
Jako społeczność akademicka jesteśmy dumni, że dokonania prorektora ds. dydaktycznych płk. dr. hab. inż. Leszka Elaka zostały docenione przez kapitułę Buzdyganów 2020 i dziś jest on jednym z laureatów tego wyróżnienia!

Osiągnięcia pułkownika Leszka Elaka jako naukowca i dydaktyka są znane i doceniane nie tylko przez środowisko wojskowe. Na jego dorobek składa się około 171 publikacji w kraju i zagranicą, w których jest autorem i współautorem.

Do najważniejszych tytułów zaliczają się:
  • Potencjał wojsk lądowych wobec współczesnych wyzwań bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej;
  • Teoria i praktyka taktyki XXI wieku,
  • Działania zaczepne w aspekcie obronności,
  • Zagrożenia hybrydowe,
  • Działania taktyczne wojsk lądowych SZ RP.

Warto także podkreślić udział pułkownika Leszka Elaka w Strategicznym Przeglądzie Obronnym, Parlamentarnym Forum Obrony Narodowej, a także licznych międzyresortowych zespołach eksperckich.

Płk Leszek Elak jako opiekun i promotor ma wielu wychowanków, również wśród kadr dowódczych WP. Jednym z kluczowych momentów w karierze było uhonorowanie jego osiągnięć dydaktycznych w 2017 roku nagrodą Ministra Obrony Narodowej.

Gratulujemy sukcesu i dziękujemy za reprezentowanie Akademii Sztuki Wojennej na arenie krajowej oraz międzynarodowej!