None

Księgarnia ASzWoj oficjalnie otwarta!

8 zdjęć w galerii
12 lutego 2021 roku odbyło się oficjalne otwarcie stacjonarnej księgarni Akademii Sztuki Wojennej. To kolejny - po uruchomieniu księgarni online - ważny etap w popularyzacji działalności naukowej ASzWoj i promocji dorobku naszych naukowców. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz uczelni, dzielnicy Rembertów oraz pobliskiej parafii wojskowej.
„Dziś jest wyjątkowy dzień dla Wydawnictwa, a w szczególności dla Księgarni, ponieważ zakończyliśmy reorganizację i przystosowanie tej placówki do potrzeb współczesnego czytelnika. Teraz księgarnia może świadczyć usługi na poziomie XXI wieku - dokonaliśmy ekspresowego przeskoku” – powiedziała podczas powitania dyrektor Wydawnictwa ASzWoj, p. Renata Czerwińska.
 
Głos zabrał także rektor-komendant ASzWoj, gen. bryg. dr Robert Kosowski, który docenił inicjatywę utworzenia w Akademii takiego miejsca: „ (…) Bardzo się cieszę, że taka księgarnia u nas powstała – jest to wizytówką naszej uczelni i swoistym drogowskazem dla rozwoju naukowego i dydaktycznego, a także miejscem, gdzie zawsze będzie można spotkać ciekawych ludzi i wartościowe publikacje. Dlatego dziś dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie nowej księgarni Akademii Sztuki Wojennej!”.
 
 
O etapach powstawania księgarni ASzWoj oraz o istocie dystrybucji uczelnianych wydawnictw i propagowaniu osiągnieć naukowców opowiedzieli zebranym prorektorzy ASzWoj – ds. wojskowych płk dr hab. Dariusz Majchrzak oraz ds. naukowych płk dr hab. Tadeusz Zieliński.
 
Zwieńczeniem oficjalnej części spotkania było błogosławieństwo księgarni, którego dokonał ks. por. Mariusz Gawłowski, nowy kapelan ASzWoj.
 
Cała uroczystość odbyła się zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego.
 
 
 
 
 
 
KSIĘGARNIA STACJONARNA
 
Nowo otwarta księgarnia stacjonarna jest w pełni wyposażonym, nowoczesnym obiektem, w którym pracownicy, studenci, jak i inne osoby zainteresowane tematyką bezpieczeństwa, zarządzania i jakości mają możliwość nabycia najważniejszych publikacji z tych obszarów, unikatowych w skali kraju.
 
Lokal znajduje się przed bramą główną Akademii, przy Rondzie gen. E. Fieldorfa „Nila”. Księgarnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00 - 15.00, ale już pracujemy nad tym, aby była czynna w godzinach popołudniowych i w soboty.
 
Kontakt:
tel.: 261 814 608
 
 
Księgarnia pełni także funkcję punktu informacyjnego o pojawiających się w Wydawnictwie ASzWoj publikacjach oraz prowadzi sprzedaż materiałów promujących uczelnię.
 
None
KSIĘGARNIA INTERNETOWA
 
Księgarnia internetowa jest w pełni skomputeryzowanym sklepem obsługującym klientów online, również z najbardziej akceptowaną przez kupujących formą płatności elektronicznej. Klienci dokonujący zakupów mogą wykorzystywać różne formy płatności, tj., Blik, karta płatnicza czy przelew online.
 
 
 
 

E-BOOKI DO NABYCIA W KSIĘGARNII ASZWOJ

 

Nowością Wydawnictwa, do nabycia w księgarni, są publikacje wydawane w formacie epub, mobi i pdf. Intencją Akademii było dotarcie do jak najliczniejszej grupy odbiorców w kraju, a nawet za granicą, dlatego nawiązano współpracę z Ogólnopolskim Systemem Dystrybucji Wydawnictw AZYMUT sp. z o.o. – firmą mającą duże doświadczenie w rozpowszechnianiu e-booków. Korzyści dla użytkowników to przede wszystkim łatwy dostęp do plików 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu oraz możliwość korzystania z e-booków zarówno na różnych urządzeniach mobilnych, jak i stacjonarnych.

 

 

***

 

Wszystkich Państwa zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego Wydawnictwa i życzymy, aby nabyte książki przyczyniły się dalszego rozwoju nauki i kolejnych sukcesów na polu badawczo-dydaktycznym.