None

ASzWoj nie zwalnia tempa!

10 zdjęć w galerii
ASzWoj nie zwalnia tempa! Dziś równolegle ruszają trzy dwutygodniowe ćwiczenia dla studentów i słuchaczy wojskowych. Rozpoczęcie przygotowanych przez Wydział Wojskowy ćwiczeń TWIERDZA - 21, POWIETRZNA TARCZA - 21 oraz ŚWIDER - 21 poprzedzone zostało dopełnieniem wszelkich wymagań określonych wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz instruktażami przeprowadzonymi w formie zdalnej dla kierownictwa ćwiczenia i samych ćwiczących.
Po powrocie do Akademii po przerwie świąteczno-noworocznej cały stan osobowy został poddany testom na COVID-19. Dopiero jego negatywny wynik był przepustką do udziału w określonym ćwiczeniu.

W ćwiczeniach biorą udział studenci Podyplomowych Studiów Operacyjno-Taktycznych edycji 2019 i 2020 oraz słuchacze Wyższego Kursu Sztabowego. Dla tych pierwszych to ostatni sprawdzian przed sesją zimową, dla drugich zaś - kolejna możliwość doskonalenia swoich kompetencji dowódczych i sztabowych pod czujnym okiem akademickiej kadry dydaktycznej. Każde z ćwiczeń obejmuje dwa etapy: planowania działań i kierowania walką. 

W poniedziałkowy poranek 11 stycznia br. przed kolumną autokarów z zachowaniem odstępów i odległości w szyku stanęli uczestnicy ćwiczenia TWIERDZA-21. Rektor-Komendant ASzWoj, który uczestniczył w poszczególnych przedsięwzięciach przygotowawczych do ćwiczenia, wszystkim udającym się do 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu po wskazaniu kluczowych kwestii związanych z wymaganiami przeciwepidemicznymi życzył, by w warunkach ograniczeń sanitarnych udało się osiągnąć cele ćwiczenia, zarówno te, które postawili przed sobą dydaktycy, jak i te, które ćwiczący muszą zrealizować indywidualnie i zespołowo.