None
Cześć. Jeżeli myślisz nad wyborem kierunku studiów, który pozwoli Ci rozwinąć swoje zainteresowania i w przyszłości nie bać się o znalezienie zatrudnienia, wybór jest bardzo prosty: PRAWO. Prawie każdy aspekt naszego życia uregulowany jest odpowiednimi przepisami prawa, które mówią nam jak mamy się zachować, co jest dozwolone, a co zabronione. Prawnik potrzebny jest zawsze, jak powietrze do życia, a litera prawa już dawno weszła do alfabetu. Jeśli dołączysz do tego pasję, rozwój osobisty, doświadczoną kadrę, piękne okoliczności przyrody – wybór musi być tylko jeden: prawo w ASzWoj.

Wiem, wiem, przeglądając oferty uczelni na pewno już nie raz widziałeś takie, które w zawoalowany sposób nakłaniały Cię do podjęcia konkretnego wyboru i kusiły Cię pięknymi frazesami o Twojej świetlanej przyszłości. Pozwól jednak, że powiem Ci dlaczego to właśnie prawo na ASzWoj będzie Twoim najlepszym życiowym wyborem (pomijając oczywiście wybór idealnego partnera).

Prawo w ASzWoj jest kierunkiem praktycznym, uważamy bowiem, że to zdobyte doświadczenie, tzw. operacja na „żywym organizmie” daje największe rezultaty i pozwala na kompleksowe przygotowanie młodych i kompetentnych prawników. Oczywiście, wiedza teoretyczna też jest istotna, ale jeśli nie będziemy umieli jej zastosować w konkretnych okolicznościach, nie będzie nam ona do niczego przydatna. Dlatego też podczas studiów, oprócz zdobycia rzetelnej wiedzy, będziesz miał możliwość realnego przygotowania się do wykonywania jednego z zawodów prawniczych poprzez symulacje rozpraw, sporządzanie pism procesowych, zajęcia z retoryki, zarządzania własną kancelarią, czy właściwych relacji na linii prawnik–klient. Zagwarantuje Ci to nasza profesjonalna i doświadczona w bojach prawnych kadra naukowa, w skład której wchodzą zarówno sędziowie, adwokaci, radcy prawni, prokuratorzy, urzędnicy państwowi, jak i przedstawiciele służb, będący jednocześnie praktykami prawa.

Drugim argumentem skłaniającym Cię do podjęcia studiów na ASzWoj powinien być nasz w pełni autorski i innowacyjny program kształcenia, który poza kanonem prawniczym, oferuje cztery, w pełni nowoczesne specjalizacje: prawo wojskowe, prawo cyberprzestrzeni i nowych technologii, prawo lotnicze i kosmiczne oraz prawo bezpieczeństwa. Jak więc widzisz, wychodzimy naprzeciw rozwojowi cywilizacyjnemu, zdając sobie sprawę, że większość naszej aktywności przeniosła się do świata wirtualnego. Ale o poszczególnych specjalizacjach opowiem Ci przy następnym spotkaniu.

Nie mogę oczywiście nie wspomnieć również o lokalizacji naszej Alma Mater, która umiejscowiona jest pośrodku parku, nieopodal lasu rembertowskiego, gdzie na co dzień możesz spotkać wolno hasające wiewiórki, lisy czy zające (i nie, nie są to członkowie mojej rodziny). A kiedy dodasz do tego dźwięczny huk z sąsiadującego poligonu, poczujesz że jesteś we właściwym miejscu.

Dlatego też nie zwlekaj i jak najszybciej przystąp do rekrutacji na kierunek prawo w ASzWoj. Czekamy na Ciebie. Do usłyszenia wkrótce!

Ambasador kierunku
prawo