None
Przyszły Studencie…
Wiemy, że przyszedł ten moment w Twoim życiu, kiedy musisz zdecydować, co dalej. Rozumiemy też, że nie jest to łatwa decyzja. Chociaż trudno w to uwierzyć - każdy z wykładowców też kiedyś był studentem. W trudnych życiowych decyzjach warto jest porównać swoje zasoby, potrzeby, zainteresowania do tego, co oferuje świat zewnętrzny. I tego właśnie uczymy na kierunku zarządzanie i dowodzenie. Może decyzja o studiowaniu u nas jest właśnie tą, którą powinieneś podjąć w tej chwili?

Studiując zarządzanie i dowodzenie poznasz nie tylko klasyczne teorie zarządzania. Bądźmy szczerzy – wiemy, że już wiele zmieniło się od czasów Forda i Taylora. Pomimo szacunku dla tradycji chcemy także podążać z duchem czasu – i dlatego przedstawimy Ci nowoczesne metody i sposoby stosowane współcześnie w wielu obszarach zarządzania. Zdobędziesz również wiedzę, która pomoże Ci zrozumieć innych ludzi, komunikować się z nimi, motywować ich do pracy, zarządzać dostępnymi zasobami w organizacji i przekażemy Ci wiele innych, cennych wskazówek. Na pewno będą one przydatne w przyszłości, gdy zostaniesz już managerem. Tego jesteśmy pewni!

Zarządzanie i dowodzenie to rozległy obszar wiedzy. Na naszych studiach masz do wyboru kilka specjalności. Możesz zdecydować, czy chcesz ukierunkować swoje wykształcenie na ludzi (zarządzanie zasobami ludzkimi), procesy (zarządzanie jakością), informacje i nowoczesne technologie (zarządzanie systemami informacyjnymi) czy połączyć to wszystko w jedno (zarządzanie i dowodzenie w organizacji publicznej). Jeżeli wiążesz swoją przyszłość ze służbami mundurowymi (wojsko, policja, służby), to studia w Akademii pozwolą Ci poznać kulturę organizacyjną takich instytucji. Ponadto dadzą Ci możliwość nabrania pewności bądź rozwiania wątpliwości związanych z tym, czy tego typu praca jest rzeczywiście dla Ciebie. Nie wszystko przecież musisz wiedzieć już teraz… Studiując na kierunku zarządzanie i dowodzenie, będziesz miał przedsmak tego, jak wygląda służba w wojsku oraz innych formacjach mundurowych. Nasza kadra, w znacznej części, składa się z czynnych oraz emerytowanych żołnierzy, którzy przez lata wykorzystywali i pogłębiali swoją wiedzę oraz nabierali różnych doświadczeń.

Program studiów na kierunku zarządzanie i dowodzenie został wypracowany podczas długich konsultacji kadry akademickiej oraz naszych obecnych studentów, gdyż to oni są dla nas najważniejszym źródłem inspiracji dydaktycznych. W naszej ofercie nie ma przypadkowych przedmiotów ani prowadzących, co potwierdza uzyskany przez nas prestiżowy i jedyny w swoim rodzaju Certyfikat Doskonałości Kształcenia w kategorii „Doskonały kierunek – doskonałość w kształceniu”. Został on przyznany właśnie kierunkowi zarządzanie i dowodzenie – mamy nadzieję, że także Twojemu przyszłemu kierunkowi studiów.

Mamy świadomość, że studia są ważnym, ale nie jedynym elementem Twojego życia, dlatego staramy się tak przygotować plan zajęć, żebyś studiując mógł podjąć pracę zawodową, a także mieć „czas dla siebie”. Mając czas na poznanie siebie oraz swoich oczekiwań względem przyszłej aktywności zawodowej, będziesz mógł nam podpowiedzieć, czego dodatkowo chcesz się nauczyć. Nasza kadra jest otwarta na doraźne potrzeby edukacyjne studentów – zależy nam na tym, żeby przekazana przez nas wiedza była dla Ciebie użyteczna w przyszłości. Jeżeli chodzi o przyszłość, to warto pomyśleć o niej już teraz. Nasze studia dają Ci możliwość podjęcia pracy na stanowiskach związanych z obronnością państwa, np. służby mundurowe, instytucje i organizacje publiczne, administracja państwowa i samorządowa, przemysł obronny, sektor cyberbezpieczeństwa.
Jednakże przygotuj się na to, że nie będziemy od Ciebie oczekiwać bierności. Z całych sił będziemy zachęcać Cię do dodatkowej działalności – udziału w praktycznych warsztatach zarządzania czy kołach naukowych i podróżach studyjnych, a także spróbowania swoich sił poza granicami naszego kraju. Akademia Sztuki Wojennej współpracuje z wieloma europejskimi uczelniami (zarówno cywilnymi, jak i wojskowymi), w których chętnie widziani są nasi studenci jako uczestnicy programu Erasmus+.
 
Jeżeli czujesz, że propozycja kształcenia na kierunku zarządzanie i dowodzenie jest zgodna z Twoimi zainteresowaniami oraz planami zawodowymi, to zapoznaj się z zasadami rekrutacji dostępnymi na naszej stronie internetowej.

Powodzenia!


Ambasador kierunku
zarządzanie i dowodzenie
dr Barbara DRAPIKOWSKA