Zdjęcie przedstawia Ambasadora kierunku bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja
Na początku zadam Tobie kilka pytań: Czy interesujesz się bezpieczeństwem międzynarodowym, polityką zagraniczną i polityką bezpieczeństwa państwa? Czy chciałbyś podjąć pracę w instytucjach rządowych na stanowisku analityka w zakresie bezpieczeństwa międzynarodowego? Czy chciałbyś pracować w organizacjach międzynarodowych takich jak Unia Europejska czy NATO? Czy chciałbyś rozwinąć swoje umiejętności z zakresu protokołu dyplomatycznego?

Jeżeli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałeś TAK, to koniecznie zapoznaj się z charakterystyką studiów na kierunku bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie. Są to dwuletnie studia magisterskie, które możesz realizować stacjonarnie lub niestacjonarnie. Podczas studiów zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w administracji publicznej oraz korporacjach zajmujących się problematyką bezpieczeństwa międzynarodowego. Podczas studiów będziesz współpracować z doświadczoną kadrą dydaktyczną, a także rozwijać swoje pasje, uczestnicząc w pracach uczelnianych kół naukowych.

Podczas trwania studiów możesz wybrać dwie specjalności:
  • dyplomacja i komunikacja polityczna – przygotuje Cię do pracy na stanowiskach specjalisty w administracji rządowej i organizacjach międzynarodowych. Dodatkowo podczas studiów zdobędziesz praktyczną wiedzę z zakresu dyplomacji i protokołu dyplomatycznego. Nauczysz się poruszać w skomplikowanym świecie mediów i zdobędziesz pewność siebie w kontaktach z mediami krajowymi i międzynarodowymi;
  • analityka i prognostyka – to specjalność dla osób, które chcą pracować na stanowisku analityka współczesnych stosunków międzynarodowych ze szczególnym uwzględnieniem problematyki bezpieczeństwa. Podczas studiów zdobędziesz praktyczną wiedzę z zakresu prognozowania trendów i zmian w dziedzinie bezpieczeństwa międzynarodowego.

Podczas studiów:
  • zdobędziesz praktyczne umiejętności z zakresu współczesnej dyplomacji,
  • przygotujesz się do podjęcia ciekawej pracy,
  • rozwiniesz pewność siebie i poszerzysz horyzonty,
  • poznasz ciekawych ludzi,
  • będziesz zdobywać wiedzę i umiejętności pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry dydaktycznej,
  • pogłębisz posiadaną wiedzę i rozwiniesz swoje pasje i zainteresowania w działających na Uczelni kołach naukowych.

Studia w Akademii Sztuki Wojennej z bogatą historią i tradycjami na kierunku bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja to przepustka do poznania inspirującego świata współczesnej dyplomacji!

Ambasador kierunku
bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja
studia II stopnia
dr Wiktoria TRYBUŁ