Zdjęcie przedstawia ambasadora kierunku bezpieczeństwo narodowe - studia licenckackie

Ambasador kierunku BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE (studia licencjackie)

Czy wiesz, że "bezpieczeństwo narodowe" początkowo było kierunkiem studiów uzupełniających dla kadry oficerskiej Wojska Polskiego? Dziś również i Ty możesz wziąć udział w rekrutacji!

Jeżeli interesują Cię studia wyższe, które zapewnią Ci szeroką wiedzę i praktyczne umiejętności w dziedzinie obronności, zarządzania kryzysowego i zagrożeń bezpieczeństwa, to ten kierunek jest dla Ciebie. Wybierz uczelnię, w której wciąż tworzy się w tych dziedzinach standardy.

Powodów, dla których powinieneś wybrać studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe w Akademii Sztuki Wojennej, jest więcej. Oto kilka najważniejszych:
  • nasza kadra to wykładowcy cywilni i wojskowi, teoretycy i praktycy,
  • to kierunek, który nie tylko zapewnia możliwość zdobycia fachowej wiedzy w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności, lecz także cennych doświadczeń, m.in. dzięki możliwości odbywania praktyk w Ministerstwie Obrony Narodowej, Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwie Sprawiedliwości,
  • część zajęć prowadzą również eksperci z instytucji zewnętrznych, m.in.: Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Policji czy Rządowego Centrum Bezpieczeństwa,
  • studenci tego kierunku, jako jedyni, mają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności podczas gier decyzyjnych, które odbywają się w jedynym w Polsce Centrum Symulacji i Komputerowych Gier Wojennych.

Bez względu na to czy wiążesz swoją przyszłość z pracą w sektorze cywilnym, czy w służbach mundurowych, bezpieczeństwo narodowe w Akademii Sztuki Wojennej, najwyższej rangi uczelni cywilno-wojskowej w kraju, jest kierunkiem studiów, na którym nie tylko zdobędziesz fachową wiedzę, praktyczne umiejętności, lecz także poznasz specyfikę Sił Zbrojnych RP.

Ambasador kierunku
bezpieczeństwo narodowe
studia I stopnia
dr Marcin MAZUREK