None
Jeżeli jeszcze nie zdecydowałeś, co chcesz w życiu robić albo masz już pomysł, ale nie jesteś przekonany, że to będzie dobry wybór, to chętnie Ci podpowiemy! Zapoznaj się z ofertą studiów na kierunku administracja, a przekonasz się, że to kierunek, którego szukasz.

Studia na administracji pozwalają uzyskać wiedzę, dzięki której swobodnie odnajdziesz się na rynku pracy potrzebującym osób, takich jak Ty: młodych, ambitnych i kreatywnych. Chcesz się zmierzyć ze stereotypem urzędnika i marzysz o pracy w tym zawodzie? A może wolisz zatrudnienie w administracji prywatnej czy służbach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo? Jako absolwent naszych studiów będziesz gotowy podjąć zatrudnienie w wielu sektorach funkcjonowania państwa, a pozyskane umiejętności pozwolą Ci wybrać taką pracę, która będzie sprawiać Ci satysfakcję.

Studia na kierunku administracja w Akademii Sztuki Wojennej są prowadzone zarówno na poziomie I stopnia (licencjackie), jak i II stopnia (magisterskie). Dzięki temu nie będziesz musiał zmieniać uczelni, poznawać na nowo wykładowców i opuszczać przyjaciół, których spotkałeś w murach swojej Alma Mater. Na obydwu poziomach studiów będziesz mógł wybrać specjalność zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Radzisz sobie z nowinkami technologicznymi i chciałbyś rozwijać się w tym kierunku? Dla osób, takich jak Ty stworzyliśmy specjalność nowe technologie w administracji. Jeżeli widzisz się w roli urzędnika, to proponujemy Ci specjalność administracja urzędnicza, dzięki której zdobędziesz porządną porcję teorii i praktyki. A może wiążesz swoją przyszłość z wojskiem lub Policją? Specjalność administracja wojskowa przygotuje Cię do podjęcia pracy w sektorze bezpieczeństwa. Jak widzisz oferta, którą do Ciebie kierujemy, ma jeden główny cel: pomóc Ci w osiągnięciu celu, który Ty sam sobie wyznaczysz.

W toku studiów na kierunku administracja dowiesz się jak funkcjonuje system organów państwowych, poznasz ich strukturę i kompetencje, nauczysz się rozumieć prawo i je stosować (zawsze legalnie). Nie straszne będą Ci już kodeksy i paragrafy, bez trudu odnajdziesz się w gęstwinie przepisów i dokumentów, a załatwienie sprawy urzędowej (choć wydaje się to niemożliwe) będzie dla Ciebie czystą przyjemność. Ponieważ w życiu liczy się nie tylko teoria, lecz przede wszystkim doświadczenie - w programie kształcenia przewidziano praktyki, które (uwaga!) odbędziesz w miejscu przez siebie wybranym. Chcesz zobaczyć jak pracuje się w ministerstwie? A może bardziej przemawiają do Ciebie policyjne mundury i stopnie służbowe? Już na tym etapie będziesz mógł zdobyć praktyczne umiejętności i nawiązać relacje, które być może wpłynął na Twoją ścieżkę zawodową.
 
Okres studiów to nie tylko czas wytężonej nauki, ale także ten, spędzony na odkrywaniu własnych pasji i rozwoju osobistym. Akademia Sztuki Wojennej to miejsce, które Ci to umożliwi. Nie oznacza to, że nie spędzisz wielu godzin w bibliotece nad książkami. Nie pozbawimy Cię też przyjemności przeczytania mnóstwa ustaw i zdania wcale niełatwych egzaminów. Jednakże pamiętaj, że dla naszej Uczelni zawsze na pierwszym miejscu jest STUDENT. Staramy się sprostać różnorodnym pasjom naszych żaków i umożliwić im ich rozwój w ramach zajęć akademickich. Lubisz sport? Czekają na Ciebie sekcje sportowe oraz basen i siłownia na terenie kampusu. Interesuje Cię prawo? Możesz sprawdzić się, dołączając do koła „Młodych Adeptów Prawa”. Możliwości, jakie się przed Tobą otwierają, jest wiele. Akademia Sztuki Wojennej to żywa historia, a tradycja i postawy patriotyczne stanowią wartości, które kultywuje się w niej w sposób szczególny. Jeżeli są one bliskie również Tobie, a jednocześnie chcesz uzyskać wykształcenie, które pozwoli Ci zrealizować Twoją wizję przyszłości, to studia na kierunku administracja są właśnie dla Ciebie.

Ambasador kierunku
administracja
mgr Izabela STAŃCZUK