Ochotnicy-sportowcy stawili się do służby!

4 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: kpt. Marek Gwóźdź
22 listopada br. zostało wcielonych 29 ochotników - sportowców, którzy do 17 grudnia uczyć się będą wojskowego rzemiosła. Zwieńczeniem szkolenia będzie uroczyście złożona przysięga wojskowa.
Od dziś przyszli żołnierze-sportowcy rozpoczynają szkolenie podstawowe – tzw. służbę przygotowawczą, która obejmuje najważniejsze elementy programu szkolenia, dla osób, które nigdy nie służyły w wojsku i nie składały przysięgi wojskowej. Sportowcy na co dzień wykonujący masę treningów by przygotować się do zawodów rangi międzynarodowej będą musieli sprostać nowym zadaniom jakie stawia służba w Wojsku Polskim. Musztra, regulaminy, strzelanie oraz taktyka to tylko niektóre elementy przez które ochotnicy będą musieli przejść. Wśród ochotników są medaliści tegorocznych igrzysk. W Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych służbę przygotowawczą odbędą m. in. Dawid Tomala, Karolina Naja i Kajetan Duszyński. 

Po pozytywnym zakończeniu szkolenia podstawowego trwającego 28 dni i złożeniu przysięgi wojskowej – kandydat, już jako żołnierz, zostanie przeniesiony do Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego.

***
Jesteś zainteresowany służbą w Wojsku Polskim? Aplikuj już dziś!