„Iron Spear” W PKW Łotwa

6 zdjęć w galerii
W dniach 18-22 października 2021 r., żołnierze IX zmiany PKW Łotwa wzięli udział w ćwiczeniu pk. Iron Spear. W ramach ćwiczenia odbyły się międzynarodowe zawody czołgów i transporterów opancerzonych.
Na poligonie Adazi na Łotwie rywalizowały ze sobą załogi ze wszystkich eFP BG realizujące zadania w krajach Bałtyckich. Ćwiczenie składało się z prezentacji Sił Sojuszu Północnoatlantyckiego w ramach ognia połączonego, strzelania bojowego w miejscu i w ruchu do celów stałych oraz pokonywania toru przeszkód przez poszczególne wozy bojowe.

Udział w ćwiczeniu pozwolił na szczegółowe poznanie procedur oraz technik stosowanych przez poszczególne kraje w prowadzeniu działań taktycznych i ogniowych.

Dla czołgistów z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej była to kolejna możliwość do koordynacji działań w środowisku międzynarodowym oraz potwierdzenia wysokiego poziomu wyszkolenia i przygotowania do pełnienia zadań w rejonie misji.

W ćwiczeniu uczestniczyły załogi czołgów i transporterów opancerzonych m.in. z: Polski, Łotwy, Kanady, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Słowacji, Norwegii, Holandii i Stanów Zjednoczonych.

Tekst i zdjęcia: rzecznik prasowy PKW Łotwa