„Droga do Bagram” – biegniemy dla weteranów!

W dniach 24-30 maja 2021 roku odbędzie się pierwsza edycja Biegu Weterana „Droga do Bagram”. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną bieg odbędzie się w formule wirtualnej. Bieg wpisuje się w tegoroczne obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Patronat nad biegiem objął Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.
Organizatorem biegu jest Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa we współpracy z Centralnym Wojskowym Zespołem Sportowym. Głównym celem biegu jest integracja środowiska weteranów i ich rodzin, ale udział w nim może wziąć każdy chętny. Bieg to również okazja do tego, aby zwiększyć świadomość społeczeństwa o zaangażowaniu żołnierzy Wojska Polskiego w kształtowanie bezpieczeństwa i pokoju międzynarodowego. Wydarzenie wpisuje się także w propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego tryb życia wśród weteranów i ich najbliższych.
 
Dystans biegu ma charakter symboliczny i wynosi 5316 km, dokładnie tyle, ile dzieli Warszawę od bazy Bagram w Afganistanie, w której stacjonowali polscy żołnierze. Bieg może odbyć się w dowolnym miejscu w Polsce i na świecie. Zapisy do udziału w biegu rozpoczną się w poniedziałek 10 maja br. o godz. 18.00. Swój udział w biegu można zgłosić tutaj. Udział w biegu jest bezpłatny. Udział ograniczony do 1000 zawodników. Każdy z uczestników po zakończeniu biegu otrzyma pamiątkowy medal.
 
Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na oficjalnej stronie Biegu Weterana.
 
Zachęcamy do udziału!
 
***
Wojsko Polskie uczestniczy w misjach międzynarodowych od 1953 roku. Od tego czasu w około 90 operacjach wzięło udział ponad 120 tysięcy żołnierzy i personelu wojskowego.