Szkolenie poligonowe pancerniaków

Szkolenie poligonowe pancerniaków z 1 Warszawskiej Brygady Pancernej

7 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: st. szer. Paweł Bednarczyk
Kilkuset żołnierzy z 1 batalionu czołgów oraz pododdziałów wsparcia i dowodzenia z początkiem maja rozpoczęło kolejne w tym roku szkolenie poligonowe.
Tym razem żołnierze 1 Warszawskiej Brygady Pancernej będą doskonalić pancerne rzemiosło na obiektach szkoleniowych Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie. 

Od niespełna 2 tygodni na poligonie w Nowej Dębie operowała grupa żołnierzy, których zadaniem było przygotowanie obozowiska oraz innych niezbędnych elementów zabezpieczenia logistycznego dla sił głównych. 
We wtorek, 4 maja rozpoczęło się przemieszczenie metodą kombinowaną głównych sił i środków na poligon w Nowej Dębie. Całe szkolenie potrwa do 12 czerwca. 
 
Głównym elementem i jednocześnie celem szkolenia, będzie doskonalenie wyszkolenie żołnierzy 1 batalionu czołgów 1WBPanc oraz innych pododdziałów brygady w tym: kompanii saperów, kompanii rozpoznawczej, batalionu dowodzenia, batalionu logistycznego i dywizjonu przeciwlotniczego, a także doskonalenia dowództwa i sztabu w planowaniu, organizowaniu i dowodzeniu podległymi elementami ugrupowania bojowego w działaniach zbliżonych do rzeczywistych.  Zwieńczeniem ponad miesięcznego szkolenia będzie udział w ćwiczeniu pk. Dragon-21.

Tekst: 1WBPanc
Zdjęcia: st. szer. Paweł Bednarczyk
05.05.2021r.