None

Laur najlepszego

24 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: Fot. st. chor. sztab. Rafał Mniedło
Przez ostatnie trzy dni poligon w Świętoszowie był areną zmagań pododdziałów rozpoznawczych z jednostek Czarnej Dywizji o miano najlepszego zespołu rozpoznawczego.
Od poniedziałku 19 kwietnia do środy 21 kwietnia łącznie pięć sześcioosobowych zespołów z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa – dwa zespoły, 34 Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania – dwa zespoły oraz jeden zespół z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza, rywalizowały w ramach zawodów użyteczno — bojowych pododdziałów rozpoznawczych o laur bycia najlepszym pododdziałem rozpoznawczym w 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.
 
Przez kolejne dni zespoły rywalizowały między sobą, m.in. w strzelaniu na celność z broni osobistej na odległości100 metrów, rozpoznawali sylwetki sprzętów innych armii, czy też konkurowali na stopie sportowej. Każdy z uczestników sprawdzał się w szybkości wspięcia się na linę oraz o to, który z nich najwięcej razy w ciągu dwóch minut podniesie ponad głową ciężar 17,5 kg
 
Ostatnimi konkurencjami były strzelanie całego zespoły do pojawiających się figur bojowych na odcinku od 75 do 400m oraz ćwiczenie w wykrywaniu i identyfikowaniu celów.
 
W godzinach popołudniowych 21 kwietnia na zbiórce wszystkich uczestników, po podsumowaniu wyników ogłoszono zwycięzcę zawodów, którymi okazali się żołnierze z kompanii rozpoznawczej 10 Brygady Kawalerii Pancernej. Następne miejsce zajęli żołnierze z kompanii rozpoznawczej 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, a na trzecim miejscu uklasyfikował się zespół z 34 Brygady Kawalerii Pancernej.
 
Tekst i zdjęcia: st. chor. sztab. Rafał Mniedło.