None

Wielkanocne spotkanie

4 zdjęć w galerii
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych prezydent RP, Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą, Agatą Kornhauser-Dudą, a także Mariuszem Błaszczakiem, ministrem obrony narodowej, uczestniczyli w spotkaniu z Wojskiem Polskim. W wideokonferencji wziął także udział gen. dyw. Robert Głąb, dowódca Garnizonu Warszawa wraz z przedstawicielami oficerów, podoficerów i szeregowych DGW.
Przede wszystkim chciałem podziękować za wytężoną służbę, niezależną od wszelkich okoliczności. Tę codzienną, realizowaną przez państwa niezmiennie i z oddaniem. – zwrócił się do uczestników spotkania prezydent RP. W szczególny sposób chciałem podziękować wszystkim tym, którzy walczą z koronawirusem. – swoje słowa skierował Zwierzchnik Sił Zbrojnych do żołnierzy walczących przeciwko pandemii COVID19.   

Dziękuję za służbę dla Ojczyzny, nieprzerwaną, zawsze w gotowości, zawsze na stanowisku. Dziękuję wszystkim żołnierzom tym, którzy służą w kraju, a także poza granicami w ramach naszych kontyngentów wojskowych. – kontynuował Andrzej Duda. Dziękuję ogromnie za państwa trud i życzę spokojnych, przede wszystkim zdrowych, dobrych Świąt Wielkiej Nocy. – świąteczne słowa skierował prezydent RP do żołnierzy oraz ich najbliższych.

Minister Mariusz Błaszczak składając życzenia również podziękował żołnierzom za codzienną służbę. Zaznaczył, że ten rok stanowił dla wszystkich wyzwanie. Podkreślił, że żołnierze Wojska Polskiego byli w pierwszej linii tych, którzy pomagali poszkodowanym przez koronawirusa.

W imieniu wszystkich żołnierzy głos zabrał generał Rajmund Andrzejczak, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Przebieg spotkania śledzili żołnierze z ponad 30 jednostek i kontyngentów wojskowych.