BULL RUN 13

BULL RUN 13

7 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: szer. Emilka Antoniak
W dniach 14-15 października br. odbyły się zajęcia zgrywające NATO enhanced Forward Presence Battle Group Poland i 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej - BULL RUN-13
15 Giżycka Brygada Zmechanizowana oraz Batalionowa Grupa Bojowa, która na co dzień stacjonuje w Bemowie Piskim i działa w ramach wzmocnionej wysuniętej obecności NATO, zakończyły dwudniowe zajęcia BULL RUN 13.

Zajęcia odbywały się po za terenem obiektów poligonowych. Po alarmowym opuszczeniu miejsca stałej dyslokacji pododdziały wykonały marsz do rejonów po drogach publicznych.

Celem było doskonalenie współdziałania, zapoznanie się z ukształtowaniem terenu oraz charakterystyką dróg, a także doskonaleniem przemieszczenia zarówno wojsk polskich, jak i sojuszniczych do wyznaczonych rejonów.

Działania pododdziałów NATO i 15 GBZ została wcześniej uzgodniona z władzami administracji publicznej. Wnioski z zajęć posłużą doskonaleniu procedur współdziałania między wojskami NATO i terenowymi organami administracji publicznej, a także pozwolą jeszcze lepiej przygotować pododdziały do kolejnych ćwiczeń zgrywających.

Tekst: kpt. Martyna Kupis
Zdjęcia: plut. Bartek Grądkowski, st. szer. Dawid Sofiński, szer. Emilka Antoniak