None

Lotniczy hołd bohaterom Bitwy Warszawskiej

15 sierpnia w 14 miastach Polski około godz. 12.00 wojskowi piloci samolotów i śmigłowców oddali hołd bohaterom Bitwy Warszawskiej.
Piloci 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego wykonali przeloty centralnie nad miejscami pamięci związanymi z Bitwą Warszawską 1920 roku m. in. w Ossowie, gdzie mogliśmy zobaczyć „Biało-Czerwone Iskry” i Radzyminie, gdzie przelot wykonano w ugrupowaniu TS-11 Iskra w tzw. „szarym malowaniu” z  samolotami M-346 Bielik. 

W Warszawie, gdzie odbyły się centralne uroczystości z okazji święta Wojska Polskiego oraz setnej rocznicy Bitwy warszawskiej o godz.12.05 nad Placem Piłsudskiego pojawiły się polskie i amerykańskie myśliwce F-16, a także samoloty Iskra, które w powietrzu położyły flagę Polski.

Na niebie pojawiła się formacja 6 samolotów F-16 z 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w ugrupowaniu „GROT” oraz formacja 4 samolotów F-16 z 480 Eskadry Lotniczej Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych Ameryki stacjonującej w Europie. Pododdział aktualnie przebywa w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w ramach umowy międzynarodowej jako Aviation Detachment, realizuje wspólne szkolenie lotnicze z polskimi załogami samolotów F-16.

15 sierpnia wojskowe samoloty i śmigłowce pojawiły się w południe w Białymstoku, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Lublinie, Kielcach, Rzeszowie, Olsztynie, Wrocławiu, Łodzi i nad Westerplatte. W Katowicach przelot Herkulesów można było obejrzeć kilka minut po godz.14.00. Wojsko świętowało także w Ossowie, gdzie przelot samolotów szkoleniowych M-346 Bielik zaplanowano na godz. 9.30.

W niedzielę, 16 sierpnia, uroczystości w Radzyminie o godz. 12.00 zainaugurował przelot samolotów Iskra i myśliwców F-16.