None

Twoja krew może uratować czyjeś życie

8 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: st.szer. Patryk Szymaniec
27 maja, na terenie Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych zorganizowano akcję krwiodawstwa. Jest to pierwsza taka zbiórka krwi w tym roku, która pomoże dołożyć cegiełkę ratując komuś życie
Podczas zbiórki krwi zostały profesjonalnie zachowane wszelkie zasady bezpieczeństwa sanitarnego. W czasach kiedy zmagamy się z ciężką sytuacją epidemiologiczną i liczba krwiodawców maleje, tym bardziej potrzebna jest każda kropla tego drogocennego daru życia.

Akcja krwiodawstwa została zaplanowana we współpracy Zarządu Wojskowej Służby Zdrowia Inspektoratu Rodzajów Wojsk Dowództwa Generalnego RSZ oraz Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Warszawie.

W mobilnym punkcie poboru krwi, swoją krew oddały 32 osoby, dzięki czemu zebrano jej aż 14 400 ml. Zebrana krew trafi do najbardziej potrzebujących i chorych w całym kraju.

Akcja krwiodawstwa, która miała dziś miejsce, jest przejawem wsparcia i solidarności z drugim człowiekiem, któremu oddajemy cząstkę siebie. Żołnierze DG RSZ wiedzą, jak ważna ona jest w trakcie ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Napewno nie jest to ostatnia taka zbiórka krwi zorganizowana w tym roku w Dowództwie Generalnym RSZ.


Tekst: por. Małgorzata Zakrzewska
Zdjęcia: st.szer. Patryk Szymaniec
27.05.2020 r.