Zostań jednym z nas

30 zdjęć w galerii
Służba wojskowa, mundur żołnierza Wojska Polskiego od zawsze budzi zaufanie i powszechny szacunek. Aby zostać jednym z nas, wystarczy chcieć, a droga do munduru jest naprawdę prosta.
Służba wojskowa jest specyficzna i z całą pewnością wymaga określonych predyspozycji, ale daje ogromną satysfakcję i dumę ze służby dla Polski. Współczesny rynek pracy, rynek pracownika powoduje, że jest młodzi ludzi mogą przebierać w ofertach zatrudnienia. Obecne pokolenia nie szuka już tylko wyłącznie stabilizacji i przyzwoitych zarobków, oczekuje unikatowych doświadczeń, dobrej atmosfery, możliwości realizacji własnych pasji, możliwości rozwoju. Taka jest właśnie służba w 17 Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej.
Młodzi ludzie często chcą coś zmienić w swoim życiu, ponieważ nie są zadowoleni ze swojego statusu społecznego, pomimo dobrych zarobków, nie czują satysfakcji z tego co robią. Oczekują czegoś więcej, chcą być postrzegani w swoich lokalnych społecznościach jako ludzie godni zaufania, chcą identyfikować się z określoną grupą zawodową, którą ludzie powszechnie szanują i poważają, a to gwarantuje mundur żołnierza. Jeśli dodamy do tego solidne uposażenie, dodatki, jasno określoną drogę rozwoju, wyjazdy zagraniczne, i co najważniejsze wykonywanie zadań na rzecz bezpieczeństwa kraju to służba wojskowa staje  ciekawą alternatywą na obecnym rynku pracy.
Wielkopolska brygada poszukuje kandydatów w każdym korpusie osobowym, ale kluczowe jest pozyskanie szeregowych, żołnierzy którzy zajmą stanowiska strzelców, kierowców, działonowych, mechaników, każda umiejętność, kurs, przeszkolenie odbyte w tzw. cywilu może być przydatne i istotne we wskazaniu pierwszego stanowiska służbowego w 17WBZ. Warto dodać, że Siedemnastka to nie tylko piechota, ale również saperzy, logistycy, łącznościowcy, artylerzyści, prawnicy, ratownicy medyczni, lekarze. Każdy może u nas znaleźć coś dla siebie i spełniać się wykonując zadania, które mogą być jednocześnie jego pasją.
Pomimo specyficznych okoliczności, kwalifikacje do służby zawodowej odbywają się bezkolizyjnie z zachowaniem wszystkich określonych obostrzeń, ponieważ zależy nam na każdym kandydacie.
Osoby, które w ciągu bieżącego roku ukończyły szkolenie przygotowawcze, mogą dołączyć do Siedemnastki bez jakichkolwiek egzaminów, ponieważ takowe zaliczyły na zakończenie wyżej wspomnianego szkolenia i to właśnie ta ocena będzie kluczowa podczas kwalifikacji. Pozostali poddani zostaną podstawowemu egzaminowi z sprawności fizycznej, który dla zdecydowanej większości nie powinien stanowić żadnego problemu, mając na uwadze postępującą popularyzację zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.
 
Dla przykładu kandydat do 25 roku życia musi przebiec dystans 3000 metrów w przedziale czasowym blisko 16 minut, podciągnąć się na drążku minimum 7 razy oraz przebiec ciągiem 10 razy 10 metrowy odcinek w czasie do 32 sekund. To niezbędne minimum, ale „bez wysiłku nie ma zwycięstwa”.
„Trzeba uzbroić się w odrobinę cierpliwości, ponieważ czas rekrutacji pomimo nadania mu priorytetu trwa ponad dwa miesiące. Po odbyciu kwalifikacji wojskowej oraz pozytywnie zakończonych badaniach można być jednak przekonanym, że podpis na pierwszym kontrakcie to już tylko formalność” – podkreśla oficer sekcji personalnej 17WBZ kpt. Magdalena Goliszek.
Pamiętajcie, aby zabrać ze sobą podstawowe dokumenty (dowód osobisty, książeczkę wojskową), świadectwo ukończenia szkoły, studiów, prawo jazdy
i inne dokumenty potwierdzające przygotowanie zawodowe, nabyte uprawnienia i posiadane umiejętności.
Czekamy na Was w każdy wtorek o godz. 8.00
 
Tekst: kpt. Tomasz KWIATKOWSKI
Zdjęcia: archiwum 17WBZ