None

Dołącz do żołnierzy zawodowych

Autor zdjęcia: st. chor. sztab. Waldemar Młynarczyk
24 września 2019 08:11
Chcesz zostać żołnierzem zawodowym? Zgłoś się na kwalifikacje do jednej z jednostek wojskowych w całej Polsce. W najbliższych dniach ochotników zaprasza m.in. Pułk Inżynieryjny w Szczecinie czy powstający 18 Pułk Logistyczny w Łomży. To okazja dla osób, które mają np. za sobą służbę przygotowawczą lub są rezerwistami.
Ochotnicy, którzy chcieliby wstąpić w szeregi 18 Dywizji Zmechanizowanej mogą zgłosić się już jutro, 24 września. Wolne etaty – w stopniu od szeregowego do kapitana włącznie – oferuje formowany właśnie 18 Pułk Logistyczny w Łomży. Poszukiwani są oficerowie w specjalnościach: łączności oraz ogólnowojskowej, a także podoficerowie sztabowi (łączność i logistyka). Dla kandydatów na szeregowych zawodowych oferowane są z kolei stanowiska ratowników, mechaników i elektromechaników, kucharzy, operatorów zespołów prądotwórczych czy urządzeń przeładunkowych (żurawie, wózki widłowe), a także kierowców z kategorią prawa jazy C, C+E, D, Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 261 351 410 lub 261 351 415.

Kwalifikacje odbędą się też w 25 Batalionie Dowodzenia w Tomaszowie Mazowieckim. Jednostka poszukuje kandydatów do służby w korpusie podoficerów w specjalnościach łączności i informatyki, inżynierii wojskowej i przeciwlotniczej. Oferowane są też etaty dla szeregowych zawodowych. Osoby przyjęte do kawalerii powietrznej czeka obowiązkowe szkolenie spadochronowe. Więcej informacji pod nr tel. 261 167 812.

We wtorek można też zgłosić się do 16 Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie. Jednostka oferuje stanowiska dla szeregowych zawodowych. Służbę można podjąć na etacie kierowcy/kucharza, kierowcy kategorii C, kierowcy/ratownika. Kolejne kwalifikacje w tej jednostce odbędą się 8 października i 12 listopada, tel.: 261-134-551

W środę, 25 września kwalifikacje będą prowadzili przedstawiciele 5 Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie. Jednostka oferuje stanowiska dla szeregowych zawodowych, a poszukiwane specjalności to: elektryk, kierowca z kategorią prawa jazdy C lub C+E. Więcej informacji pod nr tel.: 261 454 788, 261 454 788.

Więcej informacji o wolnych stanowiskach służbowych w artykule Polski Zbrojnej.