None

Żołnierze Wojska Polskiego w drodze po medale

Autor zdjęcia: Imago/Xinhua/Forum, ActionPlus/TopFoto/Forum
16 września 2019 12:12
O medale na mistrzostwach świata w lekkiej atletyce w Katarze powalczy 18 żołnierzy Wojska Polskiego. Żołnierze, którzy wchodzą w skład Reprezentacji Polski uczestniczą obecnie w obozie przygotowawczym w Turcji. W Dosze, stolicy Kataru pierwsi żołnierze-sportowcy pojawią się w dniu rozpoczęcia mistrzostw, 27 września. Mistrzostwa potrwają do 6 października.
W biegu na 1500 m wystartuje halowy mistrz Europy tej konkurencji i zwycięzca plebiscytu na najpopularniejszego sportowca Wojska Polskiego w 2017 roku - kpr. Marcin Lewandowski. W rzucie młotem nasz kraj reprezentować będą mar. Malwina Kopron i mar. Wojciech Nowicki. Szer. Marcin Krukowski będzie rywalizował o medale w rzucie oszczepem. Kulą rzucą m. in. st. szer. Jakub Szyszkowski i szer. Konrad Bukowiecki. Wśród gwiazd w polskiej lekkiej atletyki w sztafecie 4x400 nie zabraknie również dotychczasowych mistrzyń - szer. Anna Kiełbasińska i szer. Justyny Swięty-Ersetic.

W mistrzostwach w Katarze po praz pierwszy udział weźmie żołnierz najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP - Wojsk Obrony Terytorialnej. Szer. Iga Baumgart-Witan będzie reprezentować Polskę w biegu na 400 m.

W marcu bieżącego roku Reprezentacja Polski w lekkiej atletyce wygrała klasyfikację medalową na 35. Halowych Mistrzostw Europy w Glasgow. Naszym lekkoatletom udało się wówczas zdobyć aż pięć złotych medali i dwa srebrne.

Trzymamy kciuki za sukces w mistrzostwach w Katarze!

Powiązane artykuły