None

To wyraz naszego hołdu dla pomordowanych bohaterów

Autor zdjęcia: DWOT
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wraz z Grupą Wolontariuszy z powązkowskiej „Łączki” wymienili tabliczki na brzozowych krzyżach Kwatery „Ł”.
Oddali w ten sposób hołd i cześć pamięci Bohaterów walk o wolną Polskę. Pośród ponad 80 wymienionych tabliczek, aż cztery zawisły na krzyżach upamiętniających patronów Brygad OT.

- Ta piękna i bardzo ważna inicjatywa jest wymownym świadectwem pamięci żołnierzy WOT o polskich bohaterach, to także dowód na trwałość polskiej sztafety pokoleń, wspaniała, mądra i potrzebna akcja WOT. Wiem, że nie jesteście tu przypadkiem, wiem, że Żołnierze Niezłomni są dla Was prawdziwymi bohaterami i patronami -powiedział profesor Szwagrzyk zwracając się do żołnierzy 4 Warmińsko - Mazurskiej Brygady OT podczas wymiany tablic na brzozowych krzyżach Łączki.

23 lipca br., w Warszawie miała miejsce symboliczna akcja upamiętnienia bohaterów i oddania im czci poprzez wymianę tabliczek ze zdjęciami w Kwaterze „Ł” . Akcję zainicjowali i przeprowadzili żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT oraz Wolontariusze, którzy w obecności profesora Krzysztofa Szwagrzyka, latami poszukiwali szczątków naszych Bohaterów. To symboliczne wydarzenie połączyło więc tych, którzy szukali szczątków Bohaterów i tych, którzy dziedziczą Ich tradycje.

...

Więcej na stronie WOT.