None

ORP Kaszub na polowaniu

12 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: st. chor. szt. mar. Piotr Leoniak
Marynarze korwety zwalczania okrętów podwodnych ORP Kaszub ćwiczyli na pełnym morzu wykrywanie okrętów podwodnych i wykonywanie ataków torpedowych oraz ataków rakietowymi bombami głębinowymi.
Załoga ORP Kaszub przez ostatnie dni operowania na poligonach Morza Bałtyckiego przeprowadziła cykl szkolenia morskiego połączony z wykonaniem zadań ogniowych z faktycznym użyciem uzbrojenia.

Działo się! Osłona własnych sił okrętowych na przejściu morzem, zwalczanie celów nawodnych, a przede wszystkim poszukiwanie i zwalczanie okrętów podwodnych to podstawowe zadania, jakie OPR Kaszub wykonywał.

Załoga okrętu doskonaliła swoje umiejętności w zakresie poszukiwania i zwalczania okrętów podwodnych. Konsekwencją prowadzonych poszukiwań było wykrycie fikcyjnych intruzów podwodnych, na które przeprowadzono atak torpedowy oraz atak rakietowymi bombami głębinowymi. W taki sposób marynarze przygotowują się do faktycznych operacji bojowych oraz ćwiczeń na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

***
Korweta ORP Kaszub przeznaczona jest do poszukiwania i zwalczania okrętów podwodnych przeciwnika zarówno samodzielnie, jak i w składzie zespołu oraz przy współpracy ze śmigłowcami i samolotami. Może ochraniać zespoły okrętów desantowych, transportowych i innych oraz pełnić dalekie i bliskie dozory. Jednostka przystosowana jest do działania w warunkach hydrometeorologicznych Morza Bałtyckiego i Morza Północnego z możliwością pływania w pokruszonym lodzie i za lodołamaczem. Wspólnie z fregatami rakietowymi typu OHP tworzy trzon polskich sił ZOP.