• Załoga ORP Błyskawica walczyła z pożarem
  Załoga ORP Błyskawica walczyła z pożarem
  13 grudnia 2019 09:04
  W sobotę, 7 grudnia, około godziny 21:40, marynarz wachtowy z Okrętu-Muzeum ORP Błyskawica zauważył palący się samochód. O zaistniałym zdarzeniu zameldował oficerowi dyżurnemu okrętu, który niezwłocznie zarządził alarm i w asyście dwóch członków załogi przystąpił do akcji gaśniczej.
 • Kolejne brygady zadebiutowały na wojsko-polskie.pl
  Kolejne brygady zadebiutowały na wojsko-polskie.pl
  12 grudnia 2019 16:13
  Zapraszamy osoby poszukujące informacji o wojsku na portal wojsko-polskie.pl. Portal, w którym od maja br. swoje strony internetowe posiadają najważniejsze dowództwa Sił Zbrojnych RP, jak Sztab Generalny Wojska Polskiego, czy Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, od dzisiaj gości oficjalne witryny kolejnych brygad Wojska Polskiego.
 • Zakończenie służby w Sztabie Generalnym WP
  Zakończenie służby w Sztabie Generalnym WP
  12 grudnia 2019 13:39
  Szefowie, kadra i pracownicy cywilni pożegnali dziś gen. broni Michała Sikorę, I zastępcę szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, który zakończył służbę w Sztabie Generalnym WP.
 • Wojskowa Wigilia z sojusznikami w Powidzu
  Wojskowa Wigilia z sojusznikami w Powidzu
  12 grudnia 2019 11:35
  11 grudnia 2019 r. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak oraz Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych wzięli udział w świątecznym spotkaniu z żołnierzami polskimi oraz żołnierzami wojsk sojuszniczych stacjonującymi na terytorium Polski.
 • Sprawny salut armatni
  Sprawny salut armatni
  11 grudnia 2019 12:55
  6 armat, 12 żołnierzy i ponad 100 sztuk amunicji. Taki sprawdzian wyszkolenia zespołowego, pluton salutowy - funkcjonujący w strukturach Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, zdaje dwa razy w roku. 11 grudnia, żołnierze strzelali w Rembertowie, a oceniała ich komisja powołana przez dowódcę Pułku.
 • Zgrupowanie strzelców wyborowych
  Zgrupowanie strzelców wyborowych
  11 grudnia 2019 11:01
  Zawiszacy doskonalą swoje umiejętności na poligonie w Orzyszu. Od 4 grudnia 2019 roku na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu trwa Zgrupowanie Strzelców Wyborowych 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.