Patron 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej
 • gen. bryg. Stanisław Sojczyński ps.
  gen. bryg. Stanisław Sojczyński ps. "Warszyc"
  ur. 30 marca 1910 roku w Rzejowicach, absolwent Państwowego Seminarium Nauczycielskiego w Częstochowie (1932), pracował jako nauczyciel języka polskiego w Szkole Powszechnej w Borze Zajacińskim. W czasie wojny obronnej w 1939 roku w stopniu podporucznika brał udział w walkach w grupie “Kowel” płk. Leona Koca. Mimo rozbrojenia przez Armię Czerwoną uniknąl niewoli i po nieudanej próbie przebicia się do Warszawy powrócił do Rzejowic.
  Od jesieni 1939 roku organizator tajnej konspiracji na terenie powiatu radomszczańskiego - Służba Zwycięstwu Polski / Związek Walki Zbrojnej / Armia Krajowa. Po wkroczeniu Armii Czerwonej na teren Polski utworzył Konspiracyjne Wojsko Polskie.
   
  Aresztowany 27 czerwca 1946 roku w Częstochowie, przeszedł ciężkie śledztwo w Wojewódzkim Urzędzie Bezpieczeństwa Publicznego w Łodzi. Pół roku później WSR w Łodzi skazał Stanisława Sojczyńskiego na karę śmierci wykonaną 19 lutego 1947 roku. Odznaczony srebnym orderem Virtuti Militari V klasy. Postanowieniem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego dnia 5 listopada 2009 roku został mianowany na stopień Generała Brygady.