Zawody użyteczno – bojowe w 9ŁBOT

Autor zdjęcia: 9ŁBOT
W 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej odbyły się zawody użyteczno-bojowe, mające na celu wyłonienie najlepszej sekcji lekkiej piechoty w szkoleniu bojowym.
Terytorialsi z łódzkiej brygady pod okiem instruktorów wzięli udział w zawodach użyteczno – bojowych, których celem było m. in. wyrobienie odporności psychofizycznej żołnierzy oraz popularyzacja współzawodnictwa.

Zawody trwały dwa dni i odbyły się w koszarach wojskowych na terenie SRO (stałego rejonu odpowiedzialności) 9ŁBOT, jakim jest województwo łódzkie.

Sekcje lekkiej piechoty otrzymały zadania takie jak: bieg ekstremalny, w ramach którego żołnierze musieli wykonać szereg zadań – m. in. pchać samochód STAR, przenieść bale drewniane, przedzierać się przez zasieki. Drugiego dnia żołnierze musieli wykazać się w następujących konkurencjach:

- marsz na azymut,

- pokonanie pieszo skażonego odcinka (w odzieży ochronnej  FOO-1 i  masce przeciwgazowej) ,

- ustawienie pojedynczej miny przeciwpancernej,

- kierowanie ognia do celu,

- udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej,

- poruszanie się i prowadzenie patrolu w marszu ubezpieczonym.

 

.. sekcja lekkiej piechoty, która uzyskała najlepszy wynik będzie reprezentowała 9 Łódzką Brygadę Obrony Terytorialnej na zawodach na szczeblu Dowództwa WOT, na których rywalizować będą ze sobą najlepsze sekcje ze wszystkich brygad OT.