Szkolenie przeciwdywersyjne łódzkich Terytorialsów

4 zdjęć w galerii
W dniach 04-05 marca w ramach szkolenia rotacyjnego Terytorialsi z 91 batalionu lekkiej piechoty ze Zgierza doskonalili swoje umiejętności z zakresu działań przeciwdywersyjnych w Stałym Rejonie Odpowiedzialności (SRO). Do transportu drogą powietrzną wydzielono śmigłowce z 1 dywizjonu lotniczego z Leźnicy Wielkiej.
Zadaniem żołnierzy było jak najszybsze dotarcie w rejon działań, gdzie ćwiczyli elementy taktyki połączone z elementami ratownictwa pola walki oraz rozpoznania. Terytorialsi doskonalili umiejętności współdziałania ze śmigłowcami transportowymi, zgrania w ramach pododdziałów oraz ćwiczyli nabyte już kompetencje związane ze sposobami podejścia i wejścia do budynku, szturm na budynek zajęty przez przeciwnika oraz przygotowanie drogi ewakuacji.

Żołnierze 9ŁBOT szkolą się w swoim SRO by jak najlepiej znać teren swoich działań. Ważnym aspektem szkolenia było zapoznanie żołnierzy z podstawową wiedzą dotyczącą medycyny pola walki, działań rozpoznawczych, polegających na pozyskiwaniu, zdobywaniu i dostarczaniu informacji o przeciwniku.

Było to już kolejne szkolenie z użyciem śmigłowców dla łódzkich Terytorialsów.