Terytorialsi na przeprawie wodnej

Autor zdjęcia: 9ŁBOT
Trwające wakacje nie dla wszystkich oznaczają czas wypoczynku. W miniony weekend 150 żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej szkoliło się nad Zalewem Sulejowskim.
Terytorialsi z 91 batalionu lekkiej piechoty w ramach szkolenia rotacyjnego realizowali przeprawę wodną przez Zalew Sulejowski. Na drugi brzeg na łodziach i pontonach przerzucona została kompania lekkiej piechoty wraz z elementami logistycznymi – sprzętem, bronią, racjami żywnościowymi. W drugim etapie ćwiczeń żołnierze mieli za zadanie wykonać szereg zadań taktycznych, m. in. marsz ubezpieczony i tzw. bytowanie w terenie leśnym.

„Podczas tego szkolenia duży nacisk był na stronę praktyczną. Ćwiczyliśmy wchodzenie na łódź desantową i ponton. Uczyliśmy się jak się asekurować i jak umocować sprzęt w czasie przeprawy wodnej” – opowiada szer. Maciej Daniłowicz z 91blp w Zgierzu.

Przeprawę zabezpieczała Straż Pożarna z Piotrkowa Trybunalskiego.  

Zakończenie wakacji również zapowiada się intensywnie dla łódzkich terytorialsów.

27 sierpnia rozpoczyna się kolejne szkolenie podstawowe dla nowych ochotników. A już 30 sierpnia terytorialsi rozpoczynają szkolenie poligonowe w Toruniu, które raz w roku musi odbyć każdy żołnierz pełniący terytorialną służbę wojskową.