None

Jesteśmy jednym zespołem

8 zdjęć w galerii
„Jesteśmy jednym zespołem. Musimy działać wspólnie, bo razem osiągniemy więcej” – to maksyma płk. Grzegorza Barabiedy, dowódcy 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej.
O potrzebie wzajemnego wpierania się w służbie i w szkoleniu nowy dowódca rozmawia z żołnierzami, których odwiedza w macierzystych pododdziałach. Płk Grzegorz Barabieda objął stanowisko dowódcy 9BBKPanc. 29 marca br. Odwiedzając poszczególne pododdziały poznaje 9 brygadę, infrastrukturę jednostki, warunki w jakich szkolą się żołnierze i sprzęt jakim dysponuje jednostka.

Dowódca spotkał się już m.in. z żołnierzami dywizjonu przeciwlotniczego, dywizjonu artylerii samobieżnej, 2 batalionu czołgów i batalionu dowodzenia. Wkrótce pojawi się w kolejnych miejscach.

-To nie jest kontrola - zapewnia, dodając, że i na to przyjdzie czas. Na razie są to wizyty zapoznawcze.

Z powodu pandemii wizyty odbywają się w reżimie sanitarnym. Rozmawiając z żołnierzami płk Grzegorz Barabieda podejmuje także temat trwających szczepień Wojska Polskiego.

- Jako ludzie w mundurach powinniśmy dawać przykład. Jestem przekonany, że przez masowe szczepienia nabierzemy odporności i pokonamy koronawirusa – mówi. Ja się już zaszczepiłem. Wy też macie taką okazję – dodaje.