None

Karabinek dla ochotnika

10 zdjęć w galerii
Dowódca 9 brygady płk Grzegorz Barabieda spotkał się z ochotnikami, którzy we wtorek (06 kwietnia) rozpoczęli szkolenie w ramach służby przygotowawczej i w ciągu najbliższych 27 dni spędzonych w 9BBKPanc. poznają podstawy rzemiosła wojskowego.
Swoją przygodę z wojskiem rozpoczyna  w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej grupa prawie 100. ochotników. Większość z nich planuje w przyszłości wstąpić do zawodowej służby wojskowej. Na chętnych czekają miejsca także w 9 brygadzie.

Ochotnicy  przybyli do 9 brygady we wtorek, 06 kwietnia. Po krótkiej aklimatyzacji, w środę rano stanęli na placu apelowym, gdzie odbyła się uroczystość wręczenia im broni.

- Posiadanie broni to honor i odpowiedzialność. Musicie o nią dbać, aby Was nigdy nie zawiodła – powiedział do ochotników płk Grzegorz Barabieda, dowódca 9 brygady - wręczając karabinki 4-osobowej delegacji ochotników.

Szkolenie ochotników w Braniewie potrwa do 01 maja. To już drugi turnus służby przygotowawczej, który szkolić się będzie w 9 brygadzie  w tym roku.