Inauguracja roku szkoleniowego jednostek 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

25 zdjęć w galerii
We wtorek, 4 stycznia w świnoujskim Porcie Wojennym odbyła się uroczysta inauguracja roku szkoleniowego jednostek 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.
W noworocznej inauguracji uczestniczyły pododziały wszystkich jednostek podległych dowódcy 8.FOW.  Komandor Włodzimierz Kułagin podsumował działalność Flotylli w 2021 roku, podziękował za zaangażowanie w realizację postawionych zadań oraz za wyniki szkoleniowe uzyskane w minionym roku. Dowódca wyznaczył także główne kierunki działania na rok bieżący.

Zbiórka była okazją do podsumowania osiągnięć sportowych w minionym roku. Wręczone zostały puchary za współzawodnictwo sportowe oraz nagrodzono najlepszego sportowca roku. W ramach współzawodnictwa sportowego pomiędzy jednostkami wojskowymi 8.FOW. W 2021  najlepsi okazali się żołnierze z 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo - Minowych. Kolejne miejsca zajęli 8. Batalion Saperów oraz 12. Dywizjon Trałowców. Rywalizacja przeprowadzona została w 10 dyscyplinach sportowych takich jak: piłka siatkowa, wyciskanie sztangi, futsal, bieg na orientację, biegi przełajowe, unihokej, tenis stołowy i ziemny, wioślarstwo na ergonometrach oraz wielobój żołnierski. W związku z sytuacją epidemiologiczną część konkrencji się nie odbyło. Tytuł sportowca roku 8.FOW, został przyznany mar. Magdalenie Brodowskiej, aktualnej mistrzyni Wojska Polskiego i Marynarki Wojennej w Judo.

Inauguracja roku szkoleniowego odbywa się w formie uroczystej zbiórki pododdziałów oraz rozprowadzenia do zajęć. Tradycyjnie także odbywają się wykłady inauguracyjne, poruszające szczególnie istotną tematykę z punktu widzenia poszczególnych dziedzin działalności w rozpoczętym roku.

04.01.2022 r.