Dzieci z wizytą na okrętach

19 zdjęć w galerii
W środę, 25 sierpnia, 8. Flotyllę Obrony Wybrzeża odwiedziła grupa dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych z powiatu wałbrzyskiego oraz dzieci żołnierzy i pracowników Resortu Obrony Narodowej z 12. Dywizji Zmechanizowanej ze Szczecina.
Zwiedzanie okrętu transportowo – minowego ORP Poznań oraz okrętu dowodzenia siłami obrony przeciwminowej ORP Kontradmirał X. Czernicki, spacer po Porcie Wojennym to atrakcje jakie przygotowano niecodziennym gościom podczas pobytu w Świnoujściu.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania Wicestarosty Powiatu Wałbrzyskiego Iwony Frankowskiej z dowódcą 8.FOW komandorem Włodzimierzem KUŁAGINEM.

Podczas jednodniowej wycieczki do Świnoujścia mieli oni okazję zapoznać się z historią powstawania sił morskich na zachodnim wybrzeżu Polski. W czasie spotkania z marynarzami dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o tradycjach, zwyczajach i ceremoniale morskim. Pokazano im także najważniejszy sprzęt i uzbrojenie okrętowe. Największe wrażenie na dzieciach zrobiło główne stanowisko dowodzenia, pomieszczenia marynarskie oraz siłownia okrętowa.

Tego typu wizyty są dobrym sposobem zaszczepienia młodemu pokoleniu marynarskich tradycji, które kształtowały się na przestrzeni wieków od początków obecności człowieka na morzu.