Kolejne szczepienia na COVID-19 w 8.FOW

4 zdjęć w galerii
Kolejni żołnierze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przyjęli w tym tygodniu szczepionki przeciwko COVID-19. Proces szczepień dla służących i pracujących w jednostkach wojskowych 8.FOW rozpoczął się 29 marca br. Od tego czasu zaszczepionych zostało już blisko 650 osób.
Wśród zaszczepionych dzisiaj żołnierzy był również dowódca świnoujskiej flotylli. "Szczepionki to skuteczny i pewny sposób na powstrzymanie pandemii COVID-19. Osobiście jestem zwolennikiem oraz entuzjastą szczepień i namawiam stan osobowy Flotylli do przyjmowania szczepionek." - przekonywał komandor Włodzimierz Kułagin. 
 
Szczepienia przeciwko koronawirusowi prowadzone w ramach Narodowego Programu Szczepień to szansa na budowanie naturalnej odporności populacyjnej i pokonanie wirusa. Są też najskuteczniejszą formą przeciwdziałania skutkom zdrowotnym zakażenia.
 
W tzw. etapie zero szczepieni byli żołnierze i pracownicy Resortu Obrony Narodowej z korpusu medycznego świnoujskiej Flotylli. W kolejnym etapie szczepienia otrzymali żołnierze, którzy bezpośrednio biorą udział w walce z pandemią. Aktualnie do szczepienia przystępują wszyscy służący i pracujący w jednostkach wojskowych 8.FOW, którzy zadeklarują taką chęć.

05.05.2021 r.