Pomoc potrzebna od zaraz !

3 zdjęć w galerii
Wzorowy i twardy żołnierz, wieloletni dowódca 8. Dywizjonu Przeciwlotniczego komandor porucznik rez. Roman Jadanowski zmaga się z chorobą na którą nie ma lekarstwa. Diagnoza stwardnienia zanikowego bocznego - SLA zmusiła tego doświadczonego i wartościowego oficera do odejścia ze służby wojskowej. Jako środowisko mundurowe jesteśmy winni w takich sytuacjach dawać wyraz solidarności, zwłaszcza tam, gdzie życie napisało scenariusz, którego wagę unieść w pojedynkę nie sposób.
Z uwagi na trudną sytuację kmdr por. rez. Romana Jadanowskiego zachęcamy wszystkich do wsparcia finansowego leczenia, rehabilitacji oraz dostosowania mieszkania do potrzeb osoby przewlekle chorej. Środowisku wojskowemu, do którego zwracamy się przede wszystkim, nie trzeba tłumaczyć jak ważna jest solidarność zawodowa i nieustępliwość wobec przeciwności.
 
Pomóżmy, przeznaczając 1% podatku, wpisując do zeznania podatkowego za rok 2020 następujące dane:
KRS 0000050135 z dopiskiem JADANOWSKI
 
lub wpłacając dowolną kwotę na konto:
 
37 9383 0007 4211 1269 2000 0010
Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”
Wapnica,
ul. Jodłowa 3
72-500 Międzyzdroje
z dopiskiem: Darowizna – ROMAN JADANOWSKI
 
Niniejsza prośba to nie tylko wyraz zawodowej solidarności ale realna próba pomocy w sytuacji trudnej, przekraczającej standardowe wyobrażenia i możliwości, wobec której trudno przejść obojętnie, także z uwagi na rodzinę Pana komandora – żonę i dwie dorastające córki, towarzyszące mu dzielnie w tej dramatycznej sytuacji.
 
***
 
CZYM JEST SLA?
 
SLA – STWARDNIENIE ZANIKOWE BOCZNE ( łac. Sclerosis lateralis amyottrophica) to choroba zwyrodnieniowa o charakterze wieloukładowym i wieloczynnikowym. Oznacza to, że atakuje różne układy ludzkiego organizmu, a przede wszystkim uszkadza obwodowe i ośrodkowe neurony ruchowe i będące jego następstwem postępujące zwyrodnienie włókien nerwowych zaopatrujących mięśnie. Nie ma skutecznego lekarstwa. Leczenie ma na celu tylko łagodzenie występujących objawów oraz usprawnianie pacjenta i poprawianie jakości życia poprzez wsparcie technologiczne, dietetyczne i ruchowe (rehabilitacyjne).