None

Marynarska Pamięć

16 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: Fot.: 8. FOW
Marynarskim zwyczajem w dniach poprzedzających Dzień Wszystkich Świętych oddajemy hołd tym co odeszli na wieczną wachtę. Na grobach naszych kolegów zapalone zostaną znicze i złożone kwiaty, tym samym uczcimy pamięć zmarłych żołnierzy.
Delegacje z jednostek wojskowych 8. Flotylli Obrony Wybrzeża odwiedzą cmentarze w Świnoujściu, Dziwnowie oraz Trójmieście, aby oddać hołd zmarłym żołnierzom. Na grobach marynarzy spoczywających w różnych zakątkach polskiego wybrzeża zapalone zostaną znicze oraz złożone wiązanki kwiatów.
 
W niedzielę, 1 listopada, o godzinie 12.00, w kościele garnizonowym pw. bł. ks. Komandora Władysława Miegonia w Świnoujściu, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji "Tym, którzy odeszli na wieczną wachtę".

Listopad to również czas, kiedy z szacunkiem pochylamy głowy i oddajemy hołd naszym poprzednikom, którzy oddali swoje życie w imię najwyższych wartości, jakimi są: pokój i wolność. Pamiętamy o naszych bohaterskich patronach, poprzednikach ... o naszych poległych kolegach. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami dotyczącymi dnia Wszystkich Świętych w ramach kontynuacji akcji "Żołnierska Pamięć" marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża złożyli symboliczne wiązanki kwiatów przy pomnikach, miejscach pamięci i na mogiłach poległych kompanów na terenie Garnizonów Świnoujście i Dziwnów. Tym samym dzięki wydłużonej akcji Żołnierska Pamięć wsparliśmy lokalnych przedsiębiorców w tym trudnym okresie.