None

Pożar lasu na granicy polsko-niemieckiej w Świnoujściu

13 zdjęć w galerii
W środę, 6 maja, strażacy z Wojskowej Straży Pożarnej Komendy Portu Wojennego w Świnoujściu wspierali działania zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej przy gaszeniu pożaru lasu na granicy Państwa.
Strażacy w marynarskich mundurach w godzinach popołudniowych otrzymali zgłoszenie z Miejskiego Stanowiska Kierowania z prośbą o wsparcie działań prowadzonych na granicy polsko-niemieckiej. W lesie na terenie przygranicznym zapaliło się poszycie leśne, płomienie objęły drzewa oraz zajęło się torfowisko. Pożar objął powierzchnię ponad jednego hektara w bardzo trudno dostępnym terenie.
 
Do gaszenie pożaru ruszyło kilka jednostek straży pożarnej i samolot, który zrzucał wodę z powietrza. W akcji brały udział wozy ratowniczo-gaśnicze PSP, Wojskowa Straż Pożarna, a także zastępy OSP z regionu Świnoujścia. Działania wspierali również strażacy z okolicznych gmin w Niemczech.
 
***
 
Wojskowa Straż Pożarna Komendy Portu Wojennego w Świnoujściu (8. Flotylla Obrony Wybrzeża) jest włączona w Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy. Żołnierze pełnią całodobową służbę i są gotowi do interwencji zawsze gdy zajdzie taka konieczność.