None

Mistrzostwa 8.FOW w biegach przełajowych

18 zdjęć w galerii
Biegi przełajowe są jednym z elementów corocznych zmagań w sporcie powszechnym pomiędzy jednostkami wojskowymi 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. W poniedziałek, 10 marca, na stadionie miejskim OSiR w Świnoujściu odbyły się Mistrzostwa 8.FOW w biegach przełajowych.
Do rywalizacji przystąpiło 43 zawodników reprezentujących wszystkie jednostki wojskowe świnoujskiej flotylli: Dowództwo 8.FOW, 2. Dywizjon Okrętów Transportowo-Minowych, 8. Batalion Saperów, 8. Dywizjon Przeciwlotniczy, 12. Dywizjon Trałowców, 13. Dywizjon Trałowców oraz Komendę Portu Wojennego. Na terenie stadionu miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świnoujściu zawodnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych mężczyzn i jednej kobiet na dystansach 3 i 5 km.
 
W wyniku rywalizacji uzyskano następujące rezultaty:
  1. 8. Batalion Saperów
  2. Komenda Portu Wojennego
  3. 12. Dywizjon Trałowców

Każdego roku reprezentanci jednostek wojskowych 8.FOW rywalizują w kilkunastu konkurencjach. W ramach współzawodnictwa sportowego przeprowadzane są mistrzostwa flotylli w różnych dyscyplinach wojskowych takich jak m.in.: strzelanie z pistoletu wojskowego i karabinka, pokonywanie OSF, bieg patrolowy, pływanie, bieg na orientację, wyciskanie sztangi, biegi przełajowe, siatkówka, futsal, unihokej, tenis stołowy, tenis ziemny oraz bieg na 10 km.

Sprawność fizyczna to nie tylko jedna z podstawowych, wymaganych od żołnierzy zdolności, ale też wyznacznik jakości Wojska Polskiego. Sport w wojsku pozwala utrzymywać sprawność fizyczną potrzebną do wykonywania codziennych obowiązków, ale także kształtuje charakter oraz pozwala przełamywać własne bariery i ograniczenia. Aktywność fizyczna wymaga zaangażowania, poświęcenia i niejednokrotnie wielu wyrzeczeń, ale również konsekwencji w dążeniu do wyznaczonych celów.