None

101. Rocznica Odzyskania Niepodległości

8 zdjęć w galerii
W poniedziałek, 11 listopada, w całym kraju świętowana będzie 101. Rocznica Odzyskania Niepodległości.
Na okrętach stacjonujących w Porcie Wojennym w Świnoujściu podniesiona zostanie Wielka Gala Banderowa, a po zachodzie słońca zapalona Gala Świetlna. Marynarze wystawią posterunki honorowe, złożą kwiaty w miejscach pamięci, wezmą udział w nabożeństwach w intencji Ojczyzny oraz wszystkich imprezach towarzyszących zorganizowanych z okazji 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczeły się już w piątek, 08 listopada. Na zbiórkach stanów osobowych zorganizowanych w jednostkach wojskowych wchodzących w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża odczytane zostały rozkazy okolicznościowe, wręczone wyróżnienia oraz awanse na kolejne stopnie wojskowe.

Natomiast już w najbliższą niedzielę, 10 listopada, świnoujscy marynarze zapraszają do wspólnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości. Na terenie naszego miasta zostanie zorganizowany największy w województwie piknik marynarski pod hasłem „Służymy Niepodległej”. W programie pikniku jest m. in. prezentacja okrętów i sprzętu wojskowego, występ Orkiestr Wojskowej, żołnierska grochówka oraz wiele innych atrakcji. Na godzinę 15.00 zaplanowano wspólne śpiewanie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, czyli „Marszu Pierwszej Brygady”. Piknik zakończy uroczysty Capstrzyk Niepodległości ulicami miasta.