Pomorscy terytorialsi ćwiczyli desant ze śmigłowców

22 zdjęć w galerii
W dniach 12-14 października pomorscy terytorialsi z 713 kompanii lekkiej piechoty z malborskiego 71 batalionu lekkiej piechoty szkolili się pod okiem pilotów z 49. Bazy Lotnictwa w Pruszczu Gdańskim z desantowania ze śmigłowców Mi-2 i Mi-24.
W ciągu trzydniowego szkolenia na poligonie pruszczańskiej jednostki żołnierze WOT uczyli się zasad bezpieczeństwa jakie należy zachować podczas przebywania w pobliżu śmigłowca, ubezpieczania jego startu oraz lądowania. Przyswajali wiedzę dotyczącą zasad postępowania podczas samego lotu, ćwiczyli umiejętność przekazywania sygnałów do naprowadzania statków powietrznych oraz poznawali podstawy desantu z helikoptera.
Ćwiczenia te są kolejnymi, które terytorialsi z naszego województwa zorganizowali wspólnie z Wojskami Operacyjnymi. Dzięki takiej współpracy możemy zdobywać wiedzę i pogłębiać swoje doświadczenie niezbędne do skutecznego realizowania postawionych przed nami zadań.

Jesteś uczniem lub studentem i chcesz zostać żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej i wziąć udział w podobnych , atrakcyjnych szkoleniach? Nic nie stoi na przeszkodzie! Teraz jest najlepszy czas na złożenie wniosku. Już 11 grudnia odbędzie się bowiem wcielenie ochotników w ramach akcji „Ferie z WOT”. Szkolenie natomiast rozpocznie się 14 lutego, co pozwoli zainteresowanym odbyć ćwiczenia podczas zimowej przerwy od nauki szkolnej.

Zachęcamy wszystkich chętnych do wstąpienia w szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej do kontaktu z Rekruterem WOT odpowiedzialnym za konkretny powiat. Więcej informacji można zasięgnąć odwiedzając stronę https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/.

Maciej Szalbierz 7 PBOT
Foto: DWOT