Wojskowe Targi Służby i Pracy

2 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: MON
Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji i Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych zapraszają 17 - 18 marca 2023 r. (piątek - sobota) na pierwsze Wojskowe Targi Służby i Pracy w 16 miastach
Służba w wojsku to szansa dla wszystkich, którzy szukają ciekawej pracy, stałego wynagrodzenia lub chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu. Chcemy pokazać, że Wojsko Polskie to atrakcyjne, nowoczesne miejsce pracy, gdzie potrzebni są ludzie o różnych specjalnościach i zainteresowaniach. Gwarantujemy im przy tym rozwój osobisty poprzez szkolenia i kursy, możliwość awansu oraz brak rutyny – podkreśla Mariusz Błaszczak wicepremier, minister obrony narodowej. 

W czasie Targów od godz. 9.00 do 18.00 będzie można sprawdzić możliwości rozwoju zawodowego w Siłach Zbrojnych RP, od dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej po służbę zawodową. Każdy będzie mógł porozmawiać osobiście z rekruterem, studentami uczelni wojskowych i żołnierzami różnych rodzajów Sił Zbrojnych RP. Dowiedzieć się jak zostać żołnierzem, jakie są warunki służby, wynagrodzenia i profity. Zainteresowani pracą na stanowiskach cywilnych w resorcie obrony narodowej będą mogli poznać ofertę jednostek i instytucji wojskowych.
Podczas Targów w punktach rekrutacyjnych żołnierze WCR odpowiedzą na Twoje pytania i wątpliwości, na życzenie przedstawią spersonalizowaną ścieżkę kariery opartą o Twoje dotychczasowe wykształcenie, doświadczenie zawodowe i oczekiwania wynikające z Twoich indywidualnych zainteresowań. Na miejscu będzie można złożyć wniosek o wstąpienie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub do Wojsk Obrony Terytorialnej. 

Jeżeli zastanawiasz się nad służbą wojskową w batalionach 6 Brygady Powietrznodesantowej, 17 i 18 marca w godz. 9.00-18.00 będziesz mógł spotkać Spadochroniarzy i zobaczyć nasz sprzęt oraz uzbrojenie podczas Wojskowych Targów Służby i Pracy w 3 lokalizacjach:
- Mysłowice (ul. Stadionowa 7A),
- Limanowa (ul. Bronisława Czecha 4),
- Pińczów (ul. Republiki Pińczowskiej 42).

Nie zwlekaj i #DołączDoNas!