None

KRAKÓW - WOJSKO POLSKIE W 100 ROCZNICĘ BITWY WARSZAWSKIEJ

21 zdjęć w galerii
W tym roku w sposób szczególny obchodzimy Święto Wojska Polskiego i 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej.
14.08.2020 r. we wszystkich jednostkach #6BPD odbyły się uroczyste apele z okazji Święta Wojska Polskiego, a w czasie Apeli Pamięci Spadochroniarze oddali hołd Bohaterom wojny polsko-bolszewickiej.
15.08.2020 r. w Krakowie Dowódcy, Komendanci, Szefowie i Dyrektorzy jednostek i instytucji wojskowych Garnizonu Kraków i Kraków-Balice oraz przedstawiciele administracji rządowej, złożyli wieńce, wiązanki i znicze we wszystkie ważniejszych miejscach poświęconych Bitwie Warszawskiej i Józefowi Piłsudskiemu.
Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.00 mszą św. w Katedrze Wawelskiej, a o godz. 12.00 w czasie uroczystej zmiany warty na posterunku przez Grobem Nieznanego Żołnierza na pl. Jana Matejki można było obserwować okolicznościowy przelot statków powietrznych.
Natomiast o godz. 13.00, podobnie jak w kilkunastu innych miastach w Polsce, przy ul. Rajskiej, przy wejściu głównym do gmachu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, w miejscu gdzie 100 lat temu mieściła się komisja werbunkowa Armii Ochotniczej 1920 roku, oddano hołd ochotnikom wojny polsko-bolszewickiej poprzez odsłonięcie tablicy pamiątkowej.

foto: 6BPD, JW Garnizonu Kraków i Kraków-Balice