Ostatnia szansa na szczepienie w punkcie DRIVE THRU. Żołnierze zapraszają

14 zdjęć w galerii
Jeszcze tylko do soboty, 31 lipca można zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson w powszechnym punkcie szczepień DRIVE THRU przy ul. Dębowej w Radomiu. Punkt obsługują pracownicy Radomskiego Szpitala Specjalistycznego oraz żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Bez zapisów, bez samochodu

Plusem powszechnego punktu DRIVE THRU jest fakt, że zapisy nie trzeba się zapisywać. Zaszczepić się może każdy, kto się zgłosi – warunkiem jest posiadanie dokumentu tożsamości. Cały proces szczepienia trwa do kilkunastu minut – nie trzeba nawet wysiadać z samochodu.

Chociaż punkt działa na zasadzie „zaszczep się i jedź”, to ze szczepienia mogą skorzystać również osoby niezmotoryzowane, które do punktu dotrą np. na rowerze czy pieszo.

- Pragnę jeszcze raz gorąco zachęcić do zaszczepienia się. To już ostatni moment, by skorzystać z punktu DRIVE THRU. Szczepienie to wyraz odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale również za swoich bliskich, przyjaciół czy współpracowników. Punkt kończy swoją działalność, jednak zapewniam – jeśli będzie taka potrzeba jesteśmy gotowi uruchomić go ponownie – mówi płk Witold Bubak – dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Do szczepień zachęca również wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik. – Zdajemy sobie sprawę, że walka z pandemią cały czas trwa. Nie chcemy powrotu do rzeczywistości sprzed kilku miesięcy – nauczania hybrydowego czy zamykania restauracji i miejsc użyteczności publicznej. Dlatego tak ważne jest, aby jak najwięcej mieszkańców naszego miasta było zaszczepionych. Przypominam, że w dalszym ciągu działa punkt szczepień przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, gdzie również pomagają nam żołnierze WOT.

Blisko dziesięć tysięcy zaszczepionych

Powszechny punkt szczepień DRIVE THRU w Radomiu działa od połowy maja. Do tej pory z punktu przy ul. Dębowej skorzystało prawie dziewięć i poł tysiąca osób. Rotacyjnie służy tu 30 osób zabezpieczenia oraz 10 ratowników medycznych.

- Punkt obsługiwany jest przez wykwalifikowanych i wyszkolonych żołnierzy 62 batalionu lekkiej piechoty w Radomiu, co sprawia, że szczepienie przebiega szybko, sprawnie, ale przede wszystkim bezpiecznie.  Spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym odbiorem osób wśród osób, które szczepiły się w punkcie przy ul. Dębowej – zauważa st. chor. sztab. Dariusz Nowak – koordynator powszechnego punktu szczepień DRIVE THRU w Radomiu.

W powszechnym punkcie szczepień przy ul. Dębowej będzie można zaszczepić się jeszcze do soboty, 31 lipca w godzinach od 10.00 do 18.00.