None

Żołnierze Wyklęci na zawsze w naszej pamięci!

31 zdjęć w galerii
Społeczność 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w swoich Stałych Rejonach Odpowiedzialności uczciła pamięć niezłomnych bohaterów. Dowództwo i żołnierze 6 MBOT wzięli udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Obchody odbyły się w miejscach pamięci w całym SRO 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. W Radomiu, Grójcu, Płocku, Pomiechówku, Otwocku i w Warszawie delegacje oddały hołd bohaterom niezłomnym. Jednak tego dnia składano kwiaty i zapalano znicze w wielu innych miejscach należących do rejonu 6 MBOT.

Podczas radomskich obchodów, w których udział wzięli m.in. płk Witold Bubak – Dowódca 6 MBOT oraz jego zastępca ppłk Łukasz Baranowski,  zostały wręczone  "Medale za zasługi Światowego Związku Armii Krajowej". Wśród odznaczonych znaleźli się dowódca oraz zastępca Dowódcy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Żołnierze Wyklęci (znani również jako Żołnierze Niezłomni) stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Toczyli również walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce. Liczbę członków wszystkich organizacji i grup konspiracyjnych szacuje się na 120–180 tysięcy osób. W ostatnich dniach wojny na terenie Polski działało 80 tysięcy partyzantów antykomunistycznych.

Cześć i Chwała bohaterom!

Żołnierze Wyklęci na zawsze w naszej pamięci!