Półmetek szkolenia nowych ochotników na terytorialsów

Półmetek szkolenia nowych ochotników na terytorialsów

9 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: DWOT
5 listopada ponad 100 ochotników rozpoczęło szkolenie podstawowe i wyrównawcze w ramach terytorialnej służby wojskowej, którą oferują Wojska Obrony Terytorialnej. Ochotnicy po złożeniu przysięgi zasilą szeregi 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Mimo, trudnej sytuacji na granicy, a co za tym idzie alertu gotowości do natychmiastowego stawiennictwa, szkolenia nowych ochotników w 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej przebiegają zgodnie z założonym wcześniej planem szkoleniowym.

W piątek 5 listopada ponad 70 ochotników rozpoczęło szkolenie podstawowe w szeregach mazowieckich terytorialsów, dziś dołączą do nich rezerwiści, by odbyć 8 dni szkolenia wyrównawczego.

Kandydaci na żołnierzy obrony terytorialnej, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z służbą wojskową w ciągu 16 dni uczą się podstaw żołnierskiego rzemiosła, zasad bezpiecznego i efektywnego posługiwania się bronią, taktyki, topografii oraz podstaw ratownictwa medycznego niezbędnego na współczesnym polu walki. W najbliższy czwartek 18 listopada tuż przed złożeniem przysięgi wojskowej podejdą do egzaminu podsumowującego szkolenie tzw. pętli taktycznej, która zweryfikuje zdobyte umiejętności i będzie przepustką do dalszej drogi w WOT. 

20 listopada na terenie koszar 5 Mazowieckiej Brygady Oborny Terytorialnej o godz. 11.00uczestniczy szkolenia podstawowego złożą przysięgę wojskową i tym samym powiększą szeregi mazowieckich terytorialsów. Ze względu na zwiększającą się liczbę zachorowań na COVID-19 przysięga odbędzie się bez zaproszonych gości. Tradycyjnie będzie transmitowana na kanale WOT na YouTube.

 

 

Wzrasta zainteresowanie służbą wojskową w WOT.

Trudna sytuacja na granicy wschodniej spowodowała znaczący wzrost zainteresowania służbą wojskową. Rekrutacja do 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej jest ciągła, ochotnicy mogą przez cały czas zgłaszać się do swoich macierzystych WKU, by zasilić szeregi WOT.  Możliwy jest też bezpośredni kontakt z rekruterem 5 MBOT, który udzieli wsparcia w procesie rekrutacyjnym (www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl).

Dołącz do nas!
Aneta SZCZEPANIAK
Rzecznik prasowy
5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej
Tel. 261 341 226
727 041 568
ane.szczepaniak@ron.mil.pl
www.wojsko-polskie.pl/5bot/