Ciągła rekrutacja do mazowieckich terytorialsów – zgłoś się już dziś na dodatkowe szkolenie w maju!

1 zdjęcie w galerii
Terytorialna służba wojskowa cieszy się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem. W miniony piątek szeregi mazowieckich terytorialsów zasiliło 87 nowych ochotników. Za miesiąc kolejne, dodatkowe powołanie do służby, a w wakacje trzecia edycja projektu „Wakacje w WOT”.
W miniony piątek, 9 kwietnia odbyło się trzecie w tym roku powołanie do terytorialnej służby wojskowej w 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza. Tego dnia powołano 87 nowych kandydatów na terytorialsów. Już za miesiąc, 14 maja będzie kolejna okazja, by spróbować swoich sił w szeregach WOT, ponieważ brygada doplanowała dodatkowe szkolenie dla ochotników. 25 czerwca ruszy także trzecia edycja projektu „Wakacje w WOT”. Będą to dwa szkolenia podstawowe dedykowane uczniom i studentom, a także nauczycielom. W ten sposób 5MBOT daje możliwość skorzystania ze swojej oferty osobom uczącym się, bez konieczności rezygnacji z zajęć lekcyjnych. Pierwsze z wakacyjnych szkoleń rozpocznie się 25 czerwca, zakończy się przysięgą wojskową 10 lipca. Drugie szkolenie niekolidujące z nauką i studiami rozpocznie się 20 sierpnia i potrwa do 4 września. Jego zwieńczenie również będzie uroczysta przysięga wojskowa.

Każde wcielenie do 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. RÓJ, przyciąga ochotników z całego północnego Mazowsza i głównie są to osoby młode. Jak pokazują statystyki średnia wieku żołnierzy Obrony Terytorialnej to 32 lata, a co trzeci żołnierz formacji ma mniej niż 25 lat.

W celu usprawnienia procesu rekrutacji każdy kandydat może skontaktować się z rekruterem WOT, który pomoże przebrnąć ochotnikowi przez procedurę związaną z procesem rekrutacyjnym, a także rozwieje wszelkie wątpliwości i odpowie na wszystkie pytanie związane ze służbą w 5MBOT.

 

Rekruterzy 5MBOT szer. Grzegorz SADECKI, tel.: 731-307-027, grzegorz.sadecki@wor.ron.mil.pl, kpr. Mariusz KUBEŁ, tel. 505-304-430, mariusz.kubel@wot.ron.mil.pl/, st. szer. Marcin MICHALAK, tel. 530-442-378, marcin.michalak@wot.ron.mil.pl, st. szer. Sławomir LEWARSKI, tel. 516-026-421, slawomir.lewarski@wot.ron.mil.pl, ppor. Andrzej WĄSOWSKI, tel. 515-257-308, andrzej.wasowski@wot.ron.mil.pl, szer. Małgorzata ZIELENIECKA, tel. 502-257-042, malgorzata.zieleniecka@wot.ron.mil.pl


Aneta SZCZEPANIAK
Rzecznik prasowy
5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej
Tel. 261 341 226
727 041 568
https://www.wojsko-polskie.pl/5bot/