None

4 SLSz z wizytą w Centrum Weterana

37 zdjęć w galerii
Weterani i żołnierze 4 SLSz wzięli udział w podróży historyczno-wojskowej do Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, które ma swoją siedzibę w Warszawie.
Celem podróży było kształtowanie postaw patriotycznych poprzez oddanie hołdu żołnierzom z okazji przypadającego 21 grudnia Dnia Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa. Ponadto, była to wyjątkowa okazja do uczczenia Dnia Podoficera.

Przedstawiciele 4. Skrzydła obejrzeli prezentację multimedialną i wysłuchali interesującego wykładu tematycznego o weteranach powstań narodowych i weteranach misji zagranicznych, a następnie odwiedzili Salę Tradycji, w której podziwiali zgromadzone pamiątki z udziału polskich żołnierzy we wszystkich misjach zagranicznych, między innymi w Iraku i Afganistanie. Jednym z elementów wizyty było spotkanie z dyrektorem Centrum Weterana, pułkownikiem Leszkiem Stępniem, który podkreślił ważną rolę polskich żołnierzy w misjach zagranicznych.

Aby uczcić pamięć o polskich weteranach, którzy zginęli podczas realizacji zadań na misjach zagranicznych, żołnierze 4 SLSz złożyli wieniec pod Pomnikiem Żołnierzy Poległych na Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa. Wyjątkowym akcentem wizyty było również zapalenie symbolicznych zniczy pod Ścianą Pamięci z nazwiskami wszystkich 120 żołnierzy poległych podczas misji.
 
Tekst: por. Ewa Złotnicka
Zdjęcia: por. Ewa Złotnicka, CWDpGP