None

PACZKI ŻYWNOŚCIOWE DLA POLAKÓW NA KRESACH

4 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: 4.W-MBOT
W wyniku zmiany granic, wielu naszych Rodaków zostało poza granicami RP, jednak kolejne pokolenia dalej kultywują polską tradycję i historię. Wychowują dzieci w duchu naszych wartości i Bohaterów. Krzewią ducha patriotyzmu, szacunku, honoru i dumy z naszych korzeni. Życie Polaków na tych ziemiach nie należy do najłatwiejszych. Wileńszczyzna, Białoruś, Ukraina.. to tam trafiają paczki, które dostarczamy dla naszych Rodaków.

To magiczne momenty spotkań, chwile, które na zawsze pozostają w naszej pamięci i historie, jakich mamy możliwość wysłuchać. Choć w tym roku pandemia mocno zweryfikowała nasze plany, dzięki wsparciu Fundacji PGE, współpracy Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Stowarzyszenia Odra-Niemen, 6 załadowanych po brzegi busów, przekroczyło granice Rzeczypospolitej Polskiej - mówi jeden z darczyńców.

Świąteczne paczki trafiły do polskich rodzin z Turmont, Solecznik, Wilna, Butrymańców, Ejszyszek i wielu innych miast, gdzie mieszkają nasi Rodacy. Niebawem dotrą także na Białoruś i Ukrainę. 

"Prawdziwe Święta możemy poczuć jedynie dając coś od siebie drugiemu człowiekowi. To sprawia prawdziwą radość i pomaga nam stać się lepszymi ludźmi." -ppor. Mariusz Wiciński, 43blp.

Razem - możemy więcej ! ppor. Anna Szczepańska
specjalista ds. komunikacji 43 blp