Slajd

4 WARMIŃSKO-MAZURSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ

im. kpt. Gracjana Klaudiusza Fróga ps. "Szczerbiec"
ZAWSZE GOTOWI, ZAWSZE BLISKO
Warmia i Mazury
Teren naszych działań

Warmia i Mazury

Nasza misja
4 Warmińsko-Mazurską Brygadę Obrony Terytorialnej budujemy na solidnym fundamencie – wartościach i zasadach, które są dla nas – Terytorialsów drogowskazem. Na nich budujemy także społeczną odpowiedzialność za mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Terytorialność jest dla nas kluczem. To nie tylko obszar na mapie, czy odległość z domu do pracy. To przynależność do regionu i zamieszkującej go społeczności, z której się wywodzimy, którą znamy „jak własną kieszeń”.  Misją 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności, czyli reagowanie w sytuacjach klęsk żywiołowych, katastrof czy też wypadków.

AKTUALNOŚCI

 • PRO PATRIA

  W uznaniu szczególnych zasług w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.
  zobacz więcej
 • SZKOLENIE PRZECIWPOWODZIOWE

  W dn. 12-13.09 br. żołnierze z 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie, wchodzącego w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, szkolą się w zakresie działań …
  zobacz więcej
 • WIZYTA AMERYKANÓW

  Amerykańscy żołnierze zapoznali się z funkcjonowaniem 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz zadaniami jakie realizuje na terenie całego województwa.

  Podczas spotkania Dowódcy każdego z …
  zobacz więcej
TRADYCJA
... choć dzieli nas czas
Silni dzięki tradycji

... choć dzieli nas czas

Z dumą dziedziczymy tradycje, dorobek i wartości powojennych organizacji niepodległościowych.
Podobnie jak nasi wielcy poprzednicy, stawiamy na organizację struktur terytorialnych, budowę bezpieczeństwa lokalnego, umacnianie patriotyzmu i więzi wśród lokalnych społeczności. Łączy nas misja, struktura i terytorialność.
POZNAJ NAS
Tacy jesteśmy
Poznaj nas

Tacy jesteśmy

Nasi Terytorialsi
Jesteśmy mieszkańcami Warmii i Mazur. Jesteśmy w różnym wieku, mamy różne historie i rozmaite pasje. Na co dzień wykonujemy różne zawody, ale łączy nas jedno – wiara w te same wartości. Chcemy żyć w bezpiecznym kraju. Jesteśmy częścią lokalnej społeczności, którą na co dzień chcemy wspierać.  Misja, zadania i cele WOT są bliskie naszym sercom. Dlatego tu jesteśmy.
MULTIMEDIA